EUROCUP, 4. KROG DRUGEGA DELA

Cedevita Olimpija po zmagi v Franciji še korak bližje četrtfinalu

Bourges - Cedevita Olimpija | Jaka Blažić je tokrat dosegel 15 točk. | Foto KK Cedevita Olimpija

Jaka Blažić je tokrat dosegel 15 točk.

Cedevita Olimpija je v 4. krogu EuroCupa premagala francoski Bourg in se še približala četrtfinalu drugega najmočnejšega klubskega košarkarskega tekmovanja v Evropi. Francozi so po drugem porazu proti Olimpiji v tednu dni že izpadli iz boja za četrtfinale.

Cedevita Olimpija je v EuroCupa trdno na drugem mestu skupine G. Vodilni je Virtus iz Bologne, ki ima v svojih vrstah odlične predstavnike, kot sta Miloš Teodosić in Marco Belinelli. Vitrus si je že zagotovil nastop v četrtfinalu, Ljubljančani pa v zadnjih dveh krogih potrebujejo "le" še eno zmago, da se pridružijo Virtusu.

Pred tednom dni s + 3, danes s + 13

Še drugič zapored so vitaminski zmaji premagali Francoze. Prejšnji teden v Stožicah jih je ugnala s 94:91, tokrat pa s 77:64.

Današnjo tekmo so zmaji začeli odlično, v prvi četrtini vodili že z enajstimi točkami prednosti (8:19), po prvih desetih minutah igre vodili za sedem (21:28). Gostitelji so sicer že v prvi minuti tekme ostali brez najvišjega posameznika, Thibaulta Daval-Braqueta, zamenjave za nekdanjega slovenskega reprezentanta Alena Omića, ki prav tako počiva zaradi poškodbe.

V drugi četrtini so košarkarji Cedevite Olimpije dosegli le 11 točk in gostiteljem dovolili, da so na odmor odšli s prednostjo dveh točk (41:39). V tretji četrini so Ljubljančani spet zaigrali bolje, jo dobili z 20:14 in si priigrali nekaj prednosti pred zadnjimi desetimi minutami igre. Tem so nato le še nekaj dodali in se veselili tretje zmage v EuroCupu.

Jaka Blažić in Rion Brown sta dosegla po 15 točk, 14 jih je dodal Kendrick Perry, pri gostiteljih sta po 11 točk prispevala Maxime Courby in Luka Ašćerić.

Pred Ljubljančani je zdaj enomesečni premor, 2. in 9. marca pa slediti še tekmi z Virtusom v Ljubljani ter Budućnostjo v Podgorici, ki bosta dali odgovor, ali bo Cedevita Olimpija napredovala v četrtfinale, kjer se bo igralo na dve zmagi.