22.47

Eurocup

Sreda, 11. 12. 2013, 22.47

Drobnjak opozarja: Ta zmaga ne bo pomenila nič, če ne bodo padli Parižani

Košarkarji Olimpije so z veliko zmago nad Ulmom skočili na vrh svoje skupine. A kapetan Dragiša Drobnjak pravi, da dela še niso opravili do konca, saj morajo zmagati tudi prihodnji teden v Parizu.

V sredo smo lahko videli dva obraza košarkarjev Uniona Olimpije. V prvem polčasu so še igrali nekoliko v krču, v drugem pa se nato z odločno obrambo rešili nemških okovov. V tretji in četrti četrtini so se praktično poigrali z Ulmom in se veselili že sedme zmage (74:61) v Eurocupu, kar je velik uspeh za ljubljansko moštvo.

Najvišja prednost je bila celo 73:50, v zadnjem delu pa je zbranost razumljivo nekoliko popustila, saj zmaga ni bila ogrožena. Dobro se je na tekmi boril tudi kapetan Dragiša Drobnjak, ki je prispeval enajst točk. A po sedmi zmagi v tem tekmovanju opozarja: "V Parizu moramo zmagati. Če ne potrdimo te zmage, nismo naredili nič. Moramo ostati na realnih tleh. Najprej se moramo osredotočili na Novo mesto, nato pa misli usmeriti proti Parizu in odpotovati z željo po zmagi in osvojitvi prvega mesta, ki v drugem delu tekmovanja prinaša lažje nasprotnike."

S predstavo svojih izbrancev je bil razumljivo zadovoljen trener Aleš Pipan, ki je lahko porazdelil minutažo in privarčeval nekaj moči nosilcem pred sobotnim derbijem v ligi ABA proti Krki: "V prvem polčasu žoga ni stekla, zato je bil takšen tudi rezultat. V drugem smo zaigrali bolj agresivno v obrambi in nismo pustili Nemcem odprtih metov. Vse skupaj je pripeljalo do tega, da smo imeli nekaj protinapadov. Dobrodošlo je bilo tudi to, da se košarkarji na tej tekmi niso izčrpali."