7 let, 11 mesecev

Thermometer Blue 1,43

NBA Miami Goran Dragić Goran Dragić

Četrtek, 28. 4. 2016, 6.52

Miamiju še tretji poraz, Dragić je dve sekundi pred koncem dobil blokado (video)

Kot kaže, košarkarjem Miamija vedno bolj teče voda v grlo. V 1. krogu končnice lige NBA so na domačem parketu proti Charlotte Hornets izgubili še tretjič zapored. Izid v zmagah je 3:2 za Hornets.

Potem ko so košarkarji Miami Heat v zmagah vodili že z 2:0, so trikrat zapored doživeli hladno prho. Charlotte Hornets so jih na peti tekmi v gosteh premagali z izidom 88:90 in v seriji povedli z 2:3. Junak tekme je bil Courtney Lee, ki je 25 sekund pred koncem zadel zelo pomembno trojko. "Čutil sem, da ne bom mogel zadeti, a najpomembnejša žoga je šla v koš," je po tekmi povedal Lee.

Najboljši strelec pri gostih je bil Marvin Williams. Ta je za moštvo prispeval 17 točk. Pri Vročici je bil s 25 točkami najbolj razpoložen Dwyane Wade. Najboljši slovenski košarkar Goran Dragić je na parketu preživel dobrih 31 minut, v tem času pa zbral deset točk, šest skokov in tri podaje. Gogi je imel sedem sekund met za vodstvo, a dobil blokado in sanje o tretji zmagi so splavale po vodi.

Ekipa Portland Trail Blazers je v gosteh premagala L. A. Clippers in v zmagah izenačila na 2:2. Pri gostih je bil najboljši C. J. McCollum, ki je dosegel 27 točk.

Najboljša ekipa rednega dela Golden State Warriors na domačem parketu zmagala četrtič in se je že uvrstila v konferenčni polfinale.

NBA, 27. april

Miami Heat : Charlotte Hornets 88:90 /2:3/
Wade 25, Deng 16, Goran Dragić 10, 6 sk., 3 asis., met iz igre 5:15, igral dobrih 31 minut; Williams 17, Jefferson 17

L. A. Clippers : Portland Trail Blazers 98:108 /2:3/