21.25

Sobota, 10. 11. 2012, 21.25

Dragić zadeval, a izgubil; poražen tudi Udrih

V ligi NBA košarkarji ne poznajo počitka, tudi slovenska legionarja Goran Dragić in Beno Udrih ne. Prvi je s Phoenixom v noči na nedeljo izgubil v Utahu, Udrihov Milwaukee pa je klonil proti Bostonu.

Goran Dragić je za Phoenix v 40 minutah dosegel 13 točk, šest podaj in tri skoke. Izgubili so tudi Milwaukee Bucks, ki so gostili Boston Celtics, z 92:96. Beno Udrih je za gostitelje v 17 minutah dosegel dve točki, tri skoke in podajo. V Utahu je Al Jefferson zbral 27 točk in 14 skokov ter tako izdatno pripomogel k zmagi domače ekipe. Paul Millsap je za gostitelje dodal 18 točk in 13 skokov. V dresu Phoenixa je bil najučinkovitejši Luis Scola, ki je dosegel 21 točk, Jared Dudley jih je dodal 16. Sonca so slabe tri minute pred koncem tretje četrtine zaostajala kar 22 točk, a so z delnim izidom 9:2 v zadnjem delu tekme še lovila priključek, a jim je za preobrat na koncu zmanjkalo časa.

Milwaukee je moral doma priznati premoč Bostonu. Paul Pierce je dosegel 25 točk, Kevin Garnett pa jih je dodal še 18. Boston se je tako Milwaukeeju maščeval za poraz pred domačimi gledalci 2. novembra (88:99). V vrsti gostiteljev je bil danes najboljši Monta Ellis z 32 točkami, Samuel Dalembert jih je dodal 14, v svojo statistiko pa prispeval še osem ujetih žog. Rajon Rondo je za Boston desetim točkam dodal še deset podaj, kar pomeni, da je na zadnjih 30 tekmah dosegel deset podaj ali več, kar je tretji najdaljši niz v ligi NBA. Rekord s 46 tekmami z več kot desetimi podajami drži Magic Johnson med aprilom 1983 in februarjem 1984.

Denver je v gosteh pri Golden Stateu potreboval kar dva podaljška za zmago. Na koncu so bili gostje boljši s 107:101. Danilo Gallinari je pet od skupno 21 točk dosegel v zadnjih 36 sekundah, Denver pa je tekmo zaključil z odličnim delnim izidom 11:0. Klay Thompson je bil prvi strelec Golden Statea s 23 točkami, a je zgrešil pomemben met za tri 25 sekund pred koncem tekme.

Po podaljšku so pri Charlotte Bobcats izgubili tudi košarkarji Dallas Mavericks, izid je bil 101:97 za Charlotte. Novinec Michael Kidd-Gilchrist je dosegel rekord kariere s 25 točkami in 12 ujetimi žogami, gostitelji pa so tako prekinili negativni izkupiček proti Dallasu, saj so do zdaj proti njim izgubili kar 16-krat. Kemba Walker je dodal 26 točk in sedem podaj. Dallas je izgubil svojo drugo zaporedno tekmo, O.J. Mayo je zbral 22 točk, Vince Carter jih je dodal 19.

V ostalih tekmah so Toronto Raptors s 83:93 premagali Philadelphia 76ers, Indiana Pacers z 89:85 Washington Wizards, Chicago Bulls Minnesoto Timberwolves s 87:80, Houston Rockets Detroit Pistons s 96:82, Portland Trail Blazers pa so morali priznati premoč ekipi San Antonio Spurs s 109:112.