26. 12. 2012,
22.07

Sreda, 26. 12. 2012, 22.07

V ligi NBA je Goran Dragić dosegel štiri točke, a izgubil z New Yorkom, za nameček pa še grdo padel. Zmagovalno se je na pakret vrnil Beno Udrih. Kobe Bryant nasul kar 40 točk.

Goran Dragić je s Phoenixom v končnici srečanja klonil pred New Yorkom (97:99) zahvaljujoč točkam J. R. Smitha. Ljubljančan je v 18 minutah prispeval štiri točke, a moral iz igre v drugi četrtini, ko se ga je v protinapadu dotaknil ravno omenjeni Smith, slovenski reprezentant pa je precej neugodno padel, dobil udarce v kolk, hrbet in zapestje, v igro pa se ni več vrnil. Trener Phoenixa Alvin Gentry je za klubsko spletno stran zanikal, da bi bilo Smithovo dejanje namerno: ''Ni igralec takšnega kova. Igra trdno in je zelo tekmovalen. Bila je nesreča, se zgodi.''

Veselil pa se je rekonvalescent Beno Udrih, ki je z Milwaukeejem premagal Brooklyn s 108:93. Tudi Beno je dosegel štiri točke, in sicer v 16 minutah.

Niti 40 točk Kobeja Bryanta ni zadostovalo za zmago Los Angeles Lakersov na gostovanju pri Denverju, ki se je dokopal do sedmega domačega uspeha zapored (126:114). Zvezdnik LA-ja je to vsoto točk dosegel že 116-ič v karieri, 30 ali več točk zapored pa je natresel že na 10. zaporedni tekmi.