12.26

liga ABA Union Olimpija Krka Edo Murić Jaka Blažič

Sobota, 25. 10. 2014, 12.26

Blažič s Crveno zvezdo do zmage, Krka razbila Makedonce

Košarkarji Krke so v petih krogih regionalne lige ABA doživeli le en poraz, kar jih uvršča tik pod vrh. Tokrat so povozili MZT Skopje.

Košarkarji Krke so dosegli še četrto zmago na petih tekmah lige ABA. Proti skopskemu MZT-ju so slavili z najvišjo prednostjo v sezoni, s 85:52. Z izjemo zgodnjega uvoda so vodili vso tekmo. Nebojša Joksimovič in Erjon Kastrati sta bila najbolj učinkovita Novomeščana s po 15 točkami, Chris Booker jih je prispeval 14.

Union Olimpija je gostovala pri Mega Vizuri. Slabo je začela, toda vtis z dobro drugo četrtino popravila. Drugi polčas je nadaljevala v slogu slabega začetka dvoboja in sledil je poraz.