27. 8. 2018,
18.48

1 leto, 9 mesecev

Thermometer Blue 0,12

Luka Pibernik Luka Mezgec Elia Viviani Vuelta Vuelta Dirka po Španiji Dirka po Španiji

Ponedeljek, 27. 8. 2018, 18.48

Dirka po Španiji, 3. etapa

Viviani močnejši od Sagana, Mezgec med dvajseterico

Zmagovalec tretje etape Dirke po Španiji je italijanski kolesar Elia Viviani (Quick Step), ki je bil v ciljnem šprintu 178-kilometrske etape močnejši od rojaka Giacoma Nizzolija (Trek Segafredo) in slovaškega superzvezdnika Petra Sagana (Bohra Hansgrohe). Slovenec Luka Mezgec (Michelton Scott) je zasedel 18. mesto.

Hribovita, 178,2 kilometra dolga etapa od Mijasa do Alhaurina de la Torra se je končala s ciljnim šprintom, v katerem so obračunali sami asi. Viviani je bil najmočnejši, drugi je bil Nizzolo in tretji Sagan, v času zmagovalca pa je v cilj prikolesaril tudi Luka Mezgec na 18. mestu.

V skupnem seštevku je vodstvo zadržal Poljak Michal Kwiatkowski (Sky), ki je ciljno črto prečkal mesto za najbližjim zasledovalcem v boju za rdečo majico, Špancem Alejandom Valverdejem (Movistar). Zasedla sta 12. in 13. mesto, Poljak pa je v skupnem seštevku ohranil 14 sekund prednosti pred Špancem, tretji je s 25 sekundami zaostanka Nizozemec Wilce Kelderman (Sunweb).

Drugi slovenski predstavnik na letošnji Vuelti Luka Pibernik (Bahrain Merida) je z dvema minutama in 35 sekundami zaostanka etapo končal na 129. mestu.

V skupnem seštevku je Mezgec 118. (+ 13:08), Pibernik pa 150. (+ 17:13).

Jutri kolesarje čaka 161,4-kilometrska etapa od Velez-Malage do Alfacarja z dvema vzponoma prve kategorije.

Izidi, 3. etape:

1. Elia Viviani (Ita/Quick-Step) 4;48:12

2. Giacomo Nizzolo (Ita/Trek)

3. Peter Sagan (Slk/Bora)

4. Nacer Bouhanni (Fra/Solutions Credits)

Sportal Španskemu veteranu etapa, Poljak v skupnem vodstvu
Sportal Mohorič razložil, zakaj je po zmagi v Nemčiji kar sam zapel himno #video