15.51

Michael Matthews Simon Špilak

Sobota, 5. 9. 2015, 15.51

Špilak v Kanadi že na petem mestu

Po moštvenem kronometru in sprinterski etapi, ki jo je dobil Avstralec Michael Matthews, je kolesarje na dirki po Alberti čakala prva zahtevnejša preizkušnja.

S 181 kilometrov dolgo progo sta najhitreje opravila Nizozemca, zmagal je Tom-Jelte Slagter Cannondale, z istim časom je v cilj prišel tudi Bauke Mollema (Trek Factory Racing).

Tretjeuvrščeni Britanec Adam Yates je v etapi, ki se je končala na vzponu, zaostal štiri sekunde, Simon Špilak pa je z zaostankom 15 sekund zasedel deveto mesto.

Potem ko jo je izgubil v drugi etapi, je majico vodilnega kolesarja spet oblekel Mollema, ki ima pred Yatesom šest sekund prednosti, tretji je z 20 sekundnim zaostankom Rus Sergej Lagutin. Četrti je Slagter, peti pa Špilak, ki lahko uživa v za njega ugodnih nizkih temperaturah (temperatura v tretji etapi je bila ves čas okoli pet stopinj Celzija). Njegov zaostanek znaša 29 sekund. Drugi slovenski predstavnik Jure Rupnik (HR Block Pro Caycling) je na 89. mestu, zaostaja deset minut in 41 sekund.