19.43

kolesarstvo

Petek, 1. 5. 2015, 19.43

Špilak v družbi velikanov kandidat za vrh

Francoz Thibaut Pinot je zmagovalec današnje 162,7 kilometra dolge pete etape kolesarske dirke po Romandiji s ciljem na vzponu na Champec-Lax. Simon Špilak odličen peti. Skupno celo četrti.

Majico vodilnega v skupnem seštevku pa je obdržal Rus Ilnur Zakarin, ki ima po današnjem drugem mestu in sedem sekundnem zaostanku pred Pinotom še šest sekund naskoka.

Blestel je tudi slovenski kolesar Simon Špilak, ki je bil v skupini, ki je zaostala 20 sekund in zasedel peto mesto. V skupnem seštevku je Špilak četrti, za Zakarinom zaostaja 19 sekund. Najhitrejši v tej skupini zasledovalcev in s tem tretjeuvrščeni v etapi je bil Francoz Romain Bardet, v tej skupini pa je bil tudi lanski zmagovalec dirke Britanec Chris Froome.

Razplet na kraljevski etapi dirke je postregel s presenečenjem in vodstvom 25-letnega Rusa Zakarina, ki pred dirko ni sodil v ožji krog favoritov za zmago. Doslej vodilni Švicar Michael Albasini v deževnem vremenu enostavno ni našel dnevne forme, da bi se zoperstavil najmočnejšim. Za vodilnimi je zaostal več kot 22 minut in prišel v cilj s skupino v kateri je bil tudi drugi slovenski kolesar Luka Mezgec, ki je bil danes 88., skupno pa je 74.

V nedeljo kolesarje čaka pomemben 17-kilometrski kronometer v Lozani, ki bo odločil zmagovalca. Za favorita še vedno velja Christopher Froome, ki za Zakarinom v skupnem seštevku zaostaja 14 sekund in bo v nedeljo napadal tretjo zaporedno zmago na dirki.