10.06

Jan Polanc

Ponedeljek, 8. 8. 2011, 10.06

Solidno dirkanje Strgarja in Polanca v Italiji

Pretekli vikend so slovenski kolesarji nastopali na dveh enodnevnih dirkah v Italiji. Nase sta opozorila le Matic Strgar in Jan Polanc.

Najprej je bila v soboto na sporedu dirka za Veliko nagrado mesta Camaiore. Lani je na tej dirki prve kategorije slavil Kristjan Koren, ki letos ni branil svoje zmage. Slednje se je tokrat veselil Italijan Fabio Taborre, ki je v ciljnem sprintu trojice ugnal Simoneja Stortonija in Davida Rebellina. Zelo solidno 37. mesto je osvojil Matic Strgar, ki bi z nekaj več sreče lahko sprintal za 10. mesto. Vsekakor veseli dejstvo, da se je Strgar uspel vrniti med najboljše.

Na 35. enodnevni dirki druge kategorije Trofeo Bastianelli, ki je v nedeljo potekala v Atini, je svojo drugo zmago v treh dneh dosegel Hrvat Kristijan Durasek. V zaključku zahtevne dirke je štiriindvajsetletni član ekipe Loborika, ki jo vodi Slovenec Srečko Glivar, suvereno opravil z Italijanom Nathanom Pertico. Slednji je edini lahko sledil odločilnemu napadu Duraseka v zaključku dirke. Durasek je že lani to dirko končal na 2. mestu. Na 4. mestu je dirko končal njegov moštveni kolega Radoslav Rogina, ki je na tej dirki slavil leta 2009. Leta 2006 je bil na tej dirki drugi Slovenec Jure Kocjan. Na dirki, ki jo je končalo 40 kolesarjev, je solidno nastopil Jan Polanc, ki je zasedel 20. mesto.