Ponedeljek, 8. 3. 2021, 16.20

PARIZ – NICA, 2. ETAPA

Nizozemec odpihnil konkurenco, Roglič suveren

2

Nizozemski kolesar Cees Bol (Team DMS) je zmagovalec 188 kilometrov dolge 2. etape dirke Pariz - Nica. V ciljnem šprintu je Nizozemec deklasiral tekmece in razveselil največje etapne zmage v svoj karieri. Drugi je ciljno črto v kraju Amilly prečkal Mads Pedersen (Trek-Segafredo), tretji pa Michael Matthews (Team BikeExchange), ki je tudi novi vodilni na dirki. Varno je do cilja prišel tudi Primož Roglič (Team Jumbo-Visma). V cilj je prišel skupaj z glavnino, zasedel je 37. mesto.

Avstralec slekel Irca

Avstralec Matthews je na podlagi petih bonus sekund ter štirih bonus sekund na cilju oblekel rumeno majico vodilnega na dirki. Avstralec se je na tretjem mestu uvrstil pred danes petim Ircem Samom Bennettom, ki je dobil nedeljsko uvodno etapo.

Ciljni šprint:

Slovenski as Primož Roglič je etapo končal v glavnini na 37. mestu, 37. je tudi v seštevku dirke po dveh etapah. Za vodilnim Matthewsom zaostaja 14 sekund.

Na dirki Paris-Nica bo v torek sledila posamična preizkušnja na čas, kronometer, v dolžini 14,4 kilometra s štartom in ciljem v Gienu na bregovih Loare.