Ellen van Dijk Eugenia Bujak SP v cestnem kolesarstvu 2021

Ponedeljek, 20. 9. 2021, 17.14

SP V CESTNEM KOLESARSTVU, KRONOMETER (ŽENSKE)

Nizozemka zlata v vožnji na čas, Bujakova 19.

Marlen Reusser, Ellen Van Dijk, Dutch Annemiek | Zmagovalka Ellen van Dijk, drugouvrščena Marlen Reusser in tretja Annemiek van Vleuten.  | Foto Guliverimage

Zmagovalka Ellen van Dijk, drugouvrščena Marlen Reusser in tretja Annemiek van Vleuten.

Nizozemska kolesarka Ellen van Dijk je osvojila zlato kolajno v vožnji na čas na svetovnem prvenstvu v Flandriji. Štiriintridesetletna Nizozemka je 30,3 km dolgo preizkušnjo premagala v času 36:05 minute. Drugouvrščena Švicarka Marlen Reusser je zaostala deset, tretjeuvrščena Nizozemka Annemiek van Vleuten pa 24 sekund.

Edina slovenska predstavnica na današnji kronometrski preizkušnji Eugenia Bujak je v konkurenci 49 tekmovalk osvojila 19. mesto, za zmagovalko pa je zaostala 2:59 minute.

Van Dijkova je osvojila drugo kolajno najbolj žlahtnega leska na svetovnih prvenstvih. Najboljša je bila tudi na posamični vožnji na čas v Firencah 2013, v svoji zbirki pa ima tudi srebrno kolajno iz Dohe 2016 in bronasto iz Innsbrucka 2018.

Pred žensko kronometrsko preizkušnjo so na veliko sceno stopili še člani do 23 let. Zlato kolajno je osvojil Danec Johan Price-Pejtersen, drugi je bil Britanec Luke Plapp, ki je zaostal deset sekund, še sekundo več pa je znašal zaostanek tretjeuvrščenega domačina Floriana Vermerscha.

Na dirki sta nastopila dva slovenska kolesarja: Nik Čemažar je z zaostankom 2:02 minute zasedel 35., Anže Skok pa z zaostankom 2:41 minute 45. mesto.

...

Sportal Italijanski motor Ganna ubranil naslov svetovnega prvaka, Pogačar deseti!