5 let, 6 mesecev

Tony Martin

Nedelja, 21. 10. 2012, 19.28

Martinu drugič zapored Chrono des Nations

Nemški kolesar Tony Martin je že drugič zapored zmagal na posamičnem kronometru Chrono des Nations (1.1). Slovenske barve je zastopal Gregor Gazvoda, ki je zasedel 12. mesto.

Na že 30. izvedbi skoraj 49 kilometrov dolgega posamičnega kronometra naj bi bila poslastica boj med aktualnim svetovnim prvakom v tej disciplini Martinom ter Američanom Taylorjem Phinneyem. Slednji je na letošnjem svetovnem prvenstvu le za pet sekund zaostal za Martinom. Sicer je bil profil trase na svetovnem prvenstvu bolj zahteven, a tudi trasa tokratnega kronometra ni bila povsem ravna. Martin, ki je pretekli teden zmagal na zadnji dirki letošnjega Svetovnega koledarja, je upravičil vlogo prvega favorita. Traso je prekolesaril prej kot v eni uri in za skoraj minuto ugnal Francoza Sylvaina Chavanela in Taylorja Phinneya. Četrtouvrščeni Jermy Roy je zaostal že skoraj dve minuti.

Že četrtič v karieri je na tej preizkušnji nastopil Slovenec Gregor Gazvoda, ki je doslej najboljšo uvrstitev dosegel leta 2008, ko je zasedel 6. mesto. Leto pred tem je bil 9., medtem ko je leta 2010 zasedel 21. mesto. ''V bistvu grem na dirko le zaradi povabila organizatorjev. Prosili so me, če lahko pridem. Ker sem že pred nekaj časa prenehal z intenzivnimi treningi, tudi nimam nekakšnih velikih pričakovanj,'' je pred odhodom v Francijo za Sportal povedal Gazvoda. Kronometer je končal na 12. mestu z zaostankom dobrih petih minut. To je bila njegova zadnja dirka v sezoni in tudi zadnja dirka za francosko ekipo Ag2r-La Mondiale. ''Pogodbe za prihodnjo sezono še nimam,'' je že pred nastopom na dirki dejal 31 letni Mariborčan. Kronometer v Franciji je bila zadnja kategorizirana cestna kolesarska dirka v letošnji sezoni v Evropi.