CRITERIUM DU DAUPHINE, 2. ETAPA

Kwiatkowski po padcu v rondoju predal rumeno majico #video

0,14

termometer

Na tretji etapi dirke Criterium du Dauphine se je zmage veselil Nemec Pascal Ackerman (Bora-Hansgrohe), ki je bil v ciljnem šprintu močnejši od Norvežana Edvalda Boassona Hagna (Dimension Data). Južnoafričan Daryl Impey (Michelton-Scott) je s tretjim mestom prevzel tudi vodstvo v skupnem seštevku dirke.

Poljak Michal Kwiatkowski (Skya) je danes izgubil rumeno majico vodilnega, ko je približno 1,5 kilometra pred ciljem 180,5-kilometrske etape od Montbrisona do Bellevilla en Beaujolaisa padel na enem od rondojev in obtolčen do cilja pripeljal na 79. mestu. "En obrat pedala preveč v rondoju in pristal sem na tleh," je o padcu povedal Poljak.

Impey ima zdaj pred Poljakom v skupni razvrstitvi dve sekundi prednosti, tretji je Italijan Gianni Moscon (Sky) s petimi sekundami zaostanka.

Edini slovenski kolesar na kriteriju Dauphine Luka Pibernik (Bahrain Merida) je etapo končal na 106. mestu z več kot devetimi minutami zaostanka, v skupnem seštevku je zdaj 130. (+ 14:57). Njegov kapetan v moštvu Bahrain Merida, Italijan Vincenzo Nibali, v skupnem seštevku zaseda 26. mesto in za vodilnim Impeyjem zaostaja 26 sekund.

Jutri kolesarje čaka ekipna vožnja na čas. Na sporedu je 35-kilometrski ravninski kronometer od Pont-de-Vauxa do Louhans-Chateaurenauda.

Daryl Impey Dauphine Sportal Impeyju prva etapa kriterija Dauphine, Pibernik padel Michal Kwiatkowski Sportal Kwiatkowskemu prolog dirke Criterium du Dauphine, Thomas "jedel asfalt" #video