4 leta, 11 mesecev

Baskija

Torek, 5. 4. 2011, 18.55

Kloden novi vodilni na dirki po Baskiji

Devetindvajsetletni Belorus Vasili Kirijenka je zmagovalec 2. etape 51. kolesarske dirke po Baskiji (2.WT). Andreas Kloden je prevzel majico vodilnega v skupnem seštevku dirke.

Kirijenka je bil eden izmed štirih kolesarjev ekipe Movistar, ki so preživeli zadnjo selekcijo na sedmi gorski cilj v etapi. Vrh zadnjega klanca 163 kilometrov dolge etape je bil od cilja oddaljen le tri kilometre. Takoj po prečkanju gorskega cilja je sledil napad Kirijenke, ki je uspel v cilj prikolesariti le dve sekundi pred prvo skupino. S tem je slavil prvo zmago po letu 2008, ko je slavil v etapi dirke po Italiji. Drugo mesto je osvojil Andreas Kloden, ki si je s tem priboril majico vodilnega. Na dirki ni odbitnih sekund za prve tri v etapi in na letečih ciljih. Zato so etapne uvrstitve zelo pomembne.