Thermometer Blue 0

kolesarstvo Marcel Kittel

Sreda, 27. 4. 2016, 17.57

Kittlu prva etapa, Izagirre še vedno v rumenem

Nemški kolesar Marcel Kittel iz ekipe Etixx-Quick Step je zmagovalec prve etape dirke po Romandiji.

V skupinskem sprintu je po 100,5 km v Moudonu imel več moči od Italijana Niccola Bonifazia na drugem in Švicarja Michaela Albasinija na tretjem mestu. Najboljši Slovenec je bil Jan Polanc iz Lampre-Meride na 30. mestu.

V času zmagovalca je skozi cilj prišel tudi zmagovalec dirke po Romandiji leta 2010 Simon Špilak, član Katjuše je bil 80. Matej Mohorič, drugi Slovenec Lampreja na dirki, je z zaostankom 17 sekund osvojil 110. mesto.

Rumeno majico vodilnega je zadržal zmagovalec torkovega prologa Španec Ion Izagirre (Movistar). Nizozemec Tom Dumoulin zaostaja šest sekund, Britanec Geraint Thomas pa še eno več. Špilak zaostaja 22 sekund in je 29., Polanc je 79. in zaostaja 34 sekund, Mohorič pa 99. z zaostankom 44 sekund.

Kolesarje na dirki po Romandiji je že v torek pričakalo slabo vreme, saj so prolog odpeljali v pravih zimskih razmerah, današnjo etapo pa so prireditelji morali skrajšati. Iz te je tako izpadel edini kategoriziran vzpon, sprinterji na ta način niso izgubili stika z glavnino, na koncu pa so lahko obračunali med seboj. Etixx je opravil odlično delo, ki ga je Kittel dokončal z odliko.

"Sem sem prišel, da delam na pripravljenosti, da se preizkusim tudi v tako težkih etapah. Menim, da mi je šlo na roko, ker prvega vzpona ni bilo. Na koncu sem vesel zmage," je povedal 27-letnik.