8.47

Kolesarstvo Jure Kocjan

Ponedeljek, 9. 6. 2014, 8.47

Jure Kocjan zmagovalec dirke Grand Prix Cycliste Saguenay v Kanadi

Slovenski kolesar Jure Kocjan je zmagovalec šeste kolesarske dirke Grand Prix Cycliste Saguenay (2.2). Na dirki druge kategorije je zmagal zadnjo, četrto etapo in s tretjega napredoval na prvo mesto.

Na dirki, ki je bila v preteklih petih letih dirka pokala narodov za mlajše člane, je bil Kocjan edini slovenski kolesar. Član ameriške ekipe SmartStop je bil v vseh štirih etapah povsem v ospredju. Odločilna je bila zadnja, četrta etapa, v kateri je v ospredju v cilj prikolesarilo 32 kolesarjev. Član prve skupine je bil tudi 29-letni Jure Kocjan, ki je zmagal etapo in se s tretjega mesta v skupnem seštevku zavihtel na prvega. To je že četrta letošnja zmaga za Kocjana, ki se očitno znova vrača med najboljše po lanskih zdravstvenih težavah. Poleg rumene majice je Kocjan na dirki osvojil tudi zeleno majico najboljšega kolesarja v skupnem seštevku po točkah. Na drugem mestu je dirko končal domačin Pierrick Naud, medtem ko je bil tretji Luis Romero Amaran iz Kostarike. A Kocjan ni prvi slovenski kolesar, ki je zmagal to dirko. Leta 2010 je to dirko zmagal že Luka Mezgec.