7 let, 12 mesecev

Grega Bole kolesarstvo

Torek, 24. 6. 2014, 19.30

Grega Bole drugi v Apeninih, zaostal je le za Colbrellijem

Slovenski kolesar Grega Bole je na sijajnem drugem mestu končal 75. enodnevno kolesarsko dirko po Apeninih (1.1). V ciljnem šprintu ga je premagal Italijan Sonny Colbrelli.

Na zahtevni trasi 191 kilometrov dolge dirke so bili na sporedu štirje kategorizirani vzponi. Nastopilo je 136 kolesarjev iz 19 ekip, med katerimi sta bili tudi slovenski Adria Mobil in Radenska. Večji del dirke so bili na begu Rodolfo Torres (Colombia), Eduard Grosu (Vini Fantini-Nippo) in Ivan Baljkin (RusVelo).

A še preden se je začelo zadnjih 20 kilometrov, je bila vsa glavnina skupaj. Sledilo je še veliko poskusov pobega, a je v cilj vseeno prikolesarila skupina, v kateri je bilo nekaj več kot 40 kolesarjev. V ciljnem šprintu je suvereno zmago slavil 24-letni Sonny Colbrelli, ta je pretekli petek zmagal na drugi etapi dirke Po Sloveniji s ciljem v Kočevju. Na drugem in tretjem mestu sta dirko končala Grega Bole in Miguel Angel Rubiano.

"Nikakršnih možnosti nisem imel v ciljnem šprintu proti Colbrelliju, ki je slavil suvereno zmago. Vesel sem bil že, da sem prek vseh vzponov prekolesaril z najboljšimi, saj že močno čutim utrujenost. Noge so že bolj prazne kot polne in drugo mesto je bila le še češnja na torti. V tem trenutku še ne vem, ali bom v nedeljo nastopil na državnem prvenstvu," je po dirki za Sportal povedal Bole, prvi Slovenec v vsej zgodovini dirke, ki jo je končal na enem izmed prvih treh mest.

V prvi skupini sta bila tudi Primož Roglič in Radoslav Rogina, ki nastopata za Adria Mobil. Tekmo je končalo 83 kolesarjev.