Sobota, 16. 6. 2018, 17.41

Dirka po Švici, 8. etapa

Francozu v šprintu po 123 kilometrih dobil etapo

Arnaud Demare | Foto Reuters

Francoz Arnaud Demare je zmagovalec 123 km dolge 8. etape kolesarske dirke po Švici s startom in ciljem v Bellinzoni. V sprintu je imel več moči od Kolumbijca Fernanda Favirie in Norvežana Alexandra Kristoffa. Po sprinterski etapi v skupnem seštevku še vedno vodi Avstralec Richie Porte, 17 sekund zaostaja Kolumbijec Nairo Quintana.

V glavnini in v času zmagovalca sta etapo končala tudi dva Slovenca. Simon Špilak je bil 35., Jan Polanc pa 40. Kristjan Koren je bil 81. z zaostankom 28 sekund.

V skupnem seštevku Špilak, lanski zmagovalec te dirke, ostaja deveti z zaostankom 1:48 minute za Portejem, Polanc je 25. in Koren 87.

Zmagovalca dirke bo odločil nedeljski 34 km dolg kronometer.