Caleb Ewan Hamburg kolesarstvo

Nedelja, 21. 8. 2016, 21.08

Francoz se je v ciljnem šprintu prerival in zmago poklonil Avstralcu

Hamburg kolesarska dirka | Foto Getty Images

Avstralski kolesar Caleb Ewan (Orica-BikeExchange) je slavil na dirki svetovne serije v Hamburgu v dolžini 217,7 kilometra. Na dirkah svetovne serije je zmagal prvič, in sicer pred Nemcem Johnom Degenkolbom (Giant-Alpecin) in Italijanom Giacomom Nizzolom (Segafredo).

Šele 22-letni Ewan ciljne črte v sprintu peterice sicer ni prečkal kot prvi, pred njim je bil Francoz Nacer Bouhanni (Cofidis), ki pa se je v ciljnem sprintu peterice kolesarjev prerival in bil po protestu diskvalificiran. Tako je zmagal mladi avstralski kolesar, Nemci pa so se na domači dirki svetovne serije morali zadovoljiti z drugim mestom Degenkolba, zmagovalca dirke leta 2013.

V času zmagovalca in drugouvrščenega Degenkolba sta v cilj prišla tudi Nizzolo in Nizozemec Danny van Poppel, sprint deveterice pa je s sekundo zaostanka dobil na koncu petouvrščeni Norvežan Alexander Kristoff (Sky).

Na startu so bili tudi trije slovenski kolesarji, ki niso bili v ospredju. Kristijan Koren (Cannondale-Drapac) ni prišel do cilja, Luka Mezgec (ORICA-BikeExchange) je bil z zaostankom minute in 17 sekund na 82. mestu, Borut Božič (Cofidis) pa na 106. mestu. Za Ewanom je zaostal 3:05 minute.