Dirka po Avstraliji Alberto Bettiol

Torek, 17. 1. 2023, 11.18

Dirka po Avstraliji (prolog)

Kolesarji na delu v Avstraliji, prolog pripadel slovenskemu sosedu

Alberto Bettiol | Alberto Bettiol je bil najhitrejši v uvodnem dejanju dirke po Avstraliji. | Foto Guliverimage

Alberto Bettiol je bil najhitrejši v uvodnem dejanju dirke po Avstraliji.

Italijanski kolesar Alberto Bettiol (EF Education-EasyPost) je zmagovalec prologa na dirki po deželi tam spodaj. Za uvod je 29-letnik najhitreje opravil s 5,5 km dolgo traso v avstralskem mestu Adelaide. Slovencev ni na startu prve preizkušnje svetovne serije kolesarstva v sezoni 2023. Za Bettiola je bila to četrta zmaga v karieri in prva po 18. etapi na dirki po Italiji leta 2021.

Pogačar Roglič Tour
Sportal Sezona brez spopada Pogačarja in Rogliča?

Na roko so 29-letniku iz Poggibonsija šle tudi razmere, saj je 5,5 km dolgo traso prepeljal v suhih razmerah, nato pa je v nadaljevanju tekmovalce motil dež. Ta je kasneje sicer ponehal, a so bili do nekoliko boljših razmer ob koncu preizkušnje favorizirani tekmovalci že v cilju.

Najbolj se je Albertu Bettiolu približal Američan Magnus Sheffield (Ineos Grenadiers), ki je zaostal osem sekund. Še dve sekundi dlje je bil na progi tretjeuvrščeni Danec Julius Johansen (Intermarche-Circus-Wanty).

V sredo bo na sporedu prva etapa po krožni trasi v okolici Tanunde. Gre za razgibano etapo v dolžini 149,9 km s petkratnim prečkanjem hriba Menglers (4,5 km/3,7 %). Dirka po deželi tam spodaj se bo končala v nedeljo.

Slovencev ni na startu prve preizkušnje v svetovni seriji, prav tako ne Slovenk na prvi ženski dirki najvišje ravni. Ta se je danes končala s skupno zmago domačinke Grace Brown (FDJ-Suez), ki je imela po treh etapah deset sekund naskoka pred še eno domačinko Amando Spratt (Trek-Segafredo).