Thermometer Blue 0

Mark Cavendish

Petek, 12. 2. 2016, 16.07

Cavendishu prestižna dirka po Katarju, Kump najboljši Slovenec

Britanski kolesar Mark Cavendish (Dimension Data) je zmagovalec 15. kolesarske dirke po Katarju.

V zadnji, peti etapi od Sealine Beach Resorta do Doha Cornicheja, dolgi 114 kilometrov, je sicer slavil Norvežan Alexander Kristoff (Katjuša), kar je bila njegova tretja etapna zmaga na letošnji dirki.

Drugo mesto v etapi je po fotofinišu osvojil Cavendish, tretjega pa Belgijec Roy Jans. V skupnem seštevku je Britanec Norvežana premagal za pet sekund.

Od dveh Slovencev je skupno kot tudi v etapi višje končal Marko Kump, ki je bil danes 25., v cilj je prišel v času zmagovalca. Drugi kolesar italijanske ekipe Lampre Merida Luka Pibernik je bil z osmimi sekundami zaostanka 50. Matej Mohorič, še tretji Slovenec na dirki in tretji član Lampreja, je katarsko preizkušnjo končal po prvi etapi, ko je padel in si zlomil komolec.