Sreda, 29. 8. 2018, 17.56

Boels Ladies Tour, 1. etapa

Bujakova do drugega mesta v etapi in skupnem seštevku

Eugenia Bujak | Foto Stephane Tillet-Lannegrand

Slovenska kolesarka Eugenia Bujak je v prvi etapi dirke svetovne serije Boels Ladies Tour v Nijmegenu osvojila drugo mesto in po torkovem desetem mestu v prologu napredovala na drugo v skupnem seštevku. Pred njo je le današnja zmagovalka, Nizozemka Annemiek van Vleuten.

Van Vleutenova je imela po 132,2 kilometra 12 sekund prednosti pred zasledovalkami, med katerimi je bila v sprintu najhitrejša Bujakova. Nizozemke na poti do zmage ni zmotil niti napačen zavoj, ko je zavila s trase, se morala ustaviti in obrniti nazaj.

V času skupine z Bujakovo so do cilja prišle še tri članice BTC City Ljubljane. Rusinja Anastazija Jakovenko je bila 19., Polona Batagelj 22. in Švedinja Hanna Nilsson 22. Urška Žigart je bila 67., zaostala je šest minut in dve sekundi. Nizozemka Maaike Boogaard etape ni končala.

Do konca dirke so še štiri etape.

Eugenia Bujak
Sportal Bujakova nadaljuje serijo odličnih avgustovskih rezultatov
Mark Cavendish
Sportal Britanski šprinter se zaradi bolezni začasno umika iz tekmovalnega kolesarstva
Primož Roglič kronometer
Sportal Udarec: Roglič bo zaradi težav s komolcem izpustil kronometer na svetovnem prvenstvu