16.11

Grega Bole kolesarstvo

Nedelja, 22. 2. 2015, 16.11

Bole znova odličen, Britancu Froomu andaluzijska krona

Grega Bole je tudi 5. etapo dirke po Andaluziji končal povsem v ospredju, na 4. mestu. Najhitrejši je bil Španec Juan Jose Lobato, Chris Froome veliki zmagovalec dirke.

Na jugu Španije se je z današnjo peto etapo končala 61. dirka po Andaluziji, ki je bila hkrati tudi prvi letošnji preizkus moči med glavnima rivaloma za zmago na najprestižnejši dirki sezone, francoskem Touru, Špancem Albertom Contadorjem (Tinkoff-Saxo) in Britancem Chrisom Froomom (Sky).

V skupni razvrstitvi je bil za pičli dve sekundi hitrejši Froome, ki je bil danes šesti, s čimer mu je uspelo ubraniti skupno vodstvo pred Contadorjem, - v sobotni etapi si je Froome na 20-odstotnem klancu privozil kar 29 sekund prednosti pred Špancem -, ki je danes končal na devetem mestu. Na tretje mesto se je z dvema minutama in 11 sekundama zaostanka uvrstil še en Španec, Benat Intxausti (Movistar).

Današnja 170.9 kilometra dolga etapa je bila na kožo pisana tudi slovenskemu kolesarju v dresu poljske ekipe CCC Sprandi Polkowice, 30-lenemu Gregu Boletu, ki je po dveh tretjih mestih na andaluzijski dirki, danes osvojil še četrto.

V ciljnem šprintu, ki je bil speljan nekoliko navkreber, je bil najhitrejši kolesar ekipe Movistar Juan Jose Lobato, tik za njim sta v cilj pripeljala Nemec John Degenkolb (Giant-Alpecin) in Francoz Sylvain Chavanel (IAM Cycling).

Bole je bil v skupnem seštevku 74., drugi Slovenec na dirki, Jani Brajkovič (UnitedHealthcare) pa je dirko končal že včeraj, ko ni zaključil četrte etape.