Matevž Govekar SP v cestnem kolesarstvu 2021

Petek, 24. 9. 2021, 18.47

SP v cestnem kolesarstvu, mlajši člani (moški)

Zgodovinski trenutek na dirki med člani do 23 let #video

Filippo Baroncini | Italijan Filippo Baroncini je osvojil naslov svetovnega prvaka med mlajšimi člani.  | Foto Guliverimage

Italijan Filippo Baroncini je osvojil naslov svetovnega prvaka med mlajšimi člani.

Italijanski kolesarji so na svetovnem prvenstvu v Flandriji ubranili zlato kolajno na cestni dirki članov do 23 let. Z napadom v zadnjih petih kilometrih si je zlato kolajno zagotovil Filippo Baroncini, sicer tekmovalec ekipe Trek-Segafredo, ki je na prestolu zamenjal Samueleja Battistello, ki je bil najboljši pred dvema letoma. Italijan je na cilj prišel z nekaj metrov prednosti, dve sekundi za njim je zaostal Biniam Ghirmay Hailu iz Eritreje, ki je Afriki zagotovil prvo kolajno na svetovnih prvenstvih.

Bronasto kolajno je na 161,1 kilometra dolgi progi od Antwerpna do Leuvna osvojil Nizozemec Olav Kooij.

Edini slovenski predstavnik Matevž Govekar ni imel večjih možnosti. Ob koncu ni mogel več slediti ritma najhitrejših, zasedel je 65. mesto, za zmagovalcem je zaostal dve minuti in 59 sekund.