7 let, 12 mesecev

Jevgenij Malkin Jan Muršak

Torek, 31. 1. 2012, 23.26

Zmaga "rdečih kril" tudi z Muršakovo pomočjo

Prvi "delavni" dan po premoru zaradi "All star" vikenda je bil v ligi NHL zelo pester. Na ledeno ploskev je stopil tudi slovenski hokejist Jan Muršak, ki je ob zmagi Detroita prispeval podajo.

Detroit se je z novo zmago, 31. v sezoni, utrdil na vrhu zahodne konference in lige NHL Po premoru zaradi tekme zvezd v Ottawi so hokejisti onstran Atlantika spet v delovnem ritmu. Sinoči so odigrali 13 tekem, v Calgaryju vodilna ekipa lige sicer ni slavila povsem gladko, vseeno pa so rdeča krila odnesla oobe točki. Po zgodnjem vodstvu gostov, Emmerton je zadel v peti minuti, so domači izenačili v drugi tretjini prek Mika Cammallerija. Odločitev je padla sredi zadnjega dela tekma, ko je najprej zadel Jiri Hudler, štiri minute pozneje pa še Drew Miller.

V Vancouvru je domača ekipa petič v sezoni slavila po podaljšku, tokrat je Vancouver premagal Chicago s 3:2, mož odločitve je bil Daniel Sedin. V spopadu ekip z vrha severovzhodne konference so branilci naslova iz Bostona naredili preobrat in izničili zaostanek 1:3 iz 35. minute. Goli Milana Lucica, Brada Marchanda in zadnji Dennisa Seidenberga v 47. minuti pa so poskrbeli za dve točki prvakov. Lokalni obračun v New Jerseyju so dobili domači, pa čeprav so gostje iz New Yorka vodili še v 59. minuti, a je za vrage izenačil David Clarkson tik pred koncem. Po kazenskih strelih pa so se še druge točke razveselili domači, za katere je bil uspešen zvezdnik Ilija Kovalčuk.

Še bolj učinkoviti so bili pri preobratu hokejisti Nashvilla. Na gostovanju v Minnesoti so po četrtem zadetku domačih v 41. minuti zaostajali že z 1:4, a se na koncu veselili zmage že v rednem delu s 5:4. Zadeli so štirikrat v zadnjih desetih minutah, trikrat v razmaku med 56. in 59. minuto. Domačim tako ni pomagalo niti to, da je Dany Heatley prvič za to ekipo dosegel dva gola na eni tekmi.

Za zmago Pittsburgha pa ima največ zaslug zvezdnik Jevgenij Malkin. Najprej je proti Torontu s 27. golom v sezoni izenačil pičlih šest sekund pred koncem tekme, nato pa vzel stvari v svoje roke še pri kazenskih strelih ter kot edini uspešni izvajalec poskrbel, da so zmagali njegovi pingvini. Tudi na tej tekmi so domači zaostajali za tri gole še 13 minut pred koncem, a so vse nadoknadili in na koncu zmagali osmič zapored.

Vodilni strelec lige pa ostaja Steven Stamkos, ki je za svojo Tampo dosegel gol v podaljšku na tekmi z Washingtonom, kar je bil zanj že 33. zadetek v sezoni. Gostje so igrali brez kaznovanega prvega zvezdnika Aleksandra Ovečkina.

Liga NHL, 31. januar

Boston Bruins : Ottawa Senators 4:3 Chara, Lucic, Marchand, Seidenberg; Greening, Turris, Karlsson

New Jersey Devils : New York Rangers 4:3** Parise, Kovalčuk, Clarksson; Stralman, Boyle, del Zotto

Philadelphia Flyers : Winnipeg Jets 1:2** Schenn; Thorburn

Pittsburgh Penguins : Toronto Maple Leafs 5:4** Cooke, Sullivan, Vitale, Malkin; Grabovski 2, Bozak, MacArthur

Carolina Hurricanes : New York Islanders 2:5 Sutter, Brent; Tavares 2, Parenteau, Moulson, Okposo

Montreal Canadiens : Buffalo Sabres 1:3 Pacioretty; Leino, Gaustad, Kaleta

Tampa Bay Lightning : Washingotn Capitals 4:3* Purcell, St. Louis, Thompson, Stamkos; Hendricks, Perreault, Brouwer

Minnesota Wild : Nashville Predators 4:5 Heatley 2, Clutterbuck, Brodziak; Fisher 2 Halischuk, Yip, Hornqvist

Calgary Flames : Detroit Red Wings 1:3 Cammalleri; Emmerton, Hudler, Miller, Muršak podaja

Phoenix Coyotes : Anaheim Ducks 1:4 Whitney; Cogliano 3, Selanne

Edmonton Oilers : Colorado Avalanche 3:2 Eberle, Belanger, Hall; Mueller, Landeskog

Vancouver Canucks : Chicago Blackhawks 3:2* Kesler, Hodgson, D. Sedin; Mayers, Stalberg

San Jose Sharks : Columbus Blue Jackets 6:0 Thornton 2, Marleau, Pavelski, McGinn, Handzus