5 let, 2 meseca

Slovan Bratislava Gašper Krošelj Žiga Jeglič Rok Tičar Jan Muršak CSKA Moskva Medveščak Zagreb liga KHL Avangard Omsk

Četrtek, 22. 10. 2015, 10.37

Vojnov dokončno SKA-jev, medvedi so se zbudili prepozno

Od treh moštev, kjer igrajo Slovenci, je bil v četrtek uspešen le CSKA, ki je s 3:2 ugnal mestnega tekmeca Dinamo. Medveščak je s 3:4 izgubil s Kazanom, Slovan z 2:5 priznal premoč Ladi Togliatti.

Slovan obračuna proti predzadnjemu moštvu vzhodne konference Ladi Togliatti ne bi mogel začeti slabše, saj so gostje v Bratislavi povedli že v prvi minuti, nato pa višali prednost vse do rezultata 0:4, s katerim so se odpravili na drugi odmor. V zadnjem delu je slovanovcem le uspelo premagati gostujočega vratarja, zadela sta Pavol Skalicky in Patrik Luza, ki sta nekoliko omilila poraz (2:5). Slovan je 11. na zahodu, v petek bo gostil Kazan.

Izgubili so tudi Zagrebčani, ki jim je za popoln preobrat proti Kazanu zmanjkalo časa. Pred domačim občinstvom so v 42. minuti zaostajali z 0:3, a se prek Mareka Kvapila in Mikke Kouusa približali na zgolj zadetek. Gostje so nato spet ušli na +2, a je Radek Smolenak pol minute pred koncem rednega dela poskrbel za napet konec. Medveščak je osmi na zahodu, v petek v Dom Sportova prihaja Kazan.

Zanimivo je bilo v Moskvi, kjer se je CSKA brez poškodovanega Jana Muršaka udaril z mestnim tekmecem Dinamom. Tesno zmago, četrto zaporedno, je ruskim prvakom priboril junak tekme Sergej Andronov. CSKA ostaja tretji na zahodu, kjer vodi Lokomotiv Jaroslav, nova tekma ga čaka šele po premoru, ko bo čez slaba dva tedna gostoval pri Sočiju.