7 let, 12 mesecev

svetovno prvenstvo v hokeju slovenska hokejska reprezentanca

Nedelja, 5. 5. 2013, 9.37

Švicarji in Finci ostajajo neporaženi, zmagali še Slovaki in Švedi

Švicarski hokejisti so v tretjem krogu svetovnega prvenstva premagali še Čehe in ostajajo neporaženi, tako kot Finci, ki so ugnali Francoze. Do zmag še Slovaki in Švedi. Slovenija je bila prosta.

Slovenska izbrana vrsta ima po dveh poraz dan premora, da zbistri misli in se pripravi na morda že odločilno torkovo tekmo proti Dancem. A ledene ploskve v Stockholmu in v Helsinkih ne počivajo. Tretji krog v slovenski skupini so odprli Čehi in suvereni Švicarji, ki ostajajo neporaženi tudi po tretji tekmi. Najprej so poskrbeli za nejevoljo v švedskem, nato še v kanadskem taboru, tokrtat pa so s 5:2 ugnali še Čehe. Po dveh tretjinah je bil izid še poravnan, v zadnji pa so pobudo prevzeli Švicarji, zabili tri gole in se veselili trejte zmage. V večerni tekmi so se pomerili Švedi in Belorusi. Slednji so povedli, a so se domačini zbrali, sprva izenačili, v zadnji tretjini pa prišli do zmage.

V Helsinkih sta prvi na led Hartwall Arene stopili reprezentanci Nemčije in Slovaške. Nemci so do 46. minute še vodili z 2:1, nato pa je za preobrat z dvema goloma poskrbel Tomas Zaborsky in Slovake popeljal do druge zmage. Podobno kot Švicarji so do tretje zmage prišli tudi Finci, ki pa so se kar nekaj časa mučili, da so strli odpor Francozov. Prvič so zadeli šele v 35. minuti, a je že minuto kasneje so povišali vodstvo na 2:0. Francozom je uspelo znižati zaostanek, a je njihovo usodo zapečatil Viitaluoma v 49. minuti, ko je postavil končni izid na 3:1.