Južna Koreja svetovno prvenstvo slovenska ženska hokejska reprezentanca risinje

Četrtek, 20. 4. 2023, 14.57

1 leto

SVETOVNO PRVENSTVO ZA ŽENSKE, DIVIZIJA I, SKUPINA B

Gostiteljice premočne za risinje

Sara Confidenti | Sara Confidenti je Korejkam zabila drugi slovenski gol. | Foto Žiga Zupan/Sportida

Sara Confidenti je Korejkam zabila drugi slovenski gol.

Na svetovnem prvenstvu divizije I-B so slovenske hokejistke v tretjem krogu z 2:4 izgubile spopad z domačo reprezentanco, izbrano vrsto Južne Koreje. Ta je v Suwonu tako prišla do tretje zmage, pred tem je premagala Italijo (2:1 po podaljšku) in Poljsko (4:0) ter z osmimi točkami vodi na lestvici. Selekcija Boštjana Kosa je prvenstvo odprla s porazom proti Poljski (0:2), v torek pa z 2:1 premagala Kazahstan in je na dobri poti, da izpolni osnovni cilj na tem prvenstvu, ta pa je obstanek v skupini.

risinje, slovenska ženska hokejska reprezentanca, Slovenija - Velika Britanija
Sportal Slovenke do velike zmage

SP v hokeju, divizija I, skupina B

Četrtek, 20. april:

Za Slovenijo je prvi zadetek dosegla Pia Pren v 6. minuti, ko so izbranke selektorja Boštjana Kosa tudi povedle. A so nato domače igralke poskrbele za preobrat, izenačile že v prvi tretjini ob igralki več, v 28. minuti pa so prišle v vodstvo.

Korejke so v zaključnem delu tekme nadaljevale premoč pred slovenskim golom (na koncu je bilo razmerje strelov 44-14 za domače) in povišale vodstvo. V 50. minuti so slovenske igralke izkoristile "power play" in dosegle drugi zadetek na tekmi, Sara Confidenti je postavila končnih 2:4.

Vrhunci tekme:

"Zelo težka tekma. Verjetno ena najtežjih v zadnjih letih v reprezentanci. Bile smo kar enakovredne Korejkam, na koncu pa so nas izključitve stale ene točke," je za Hokejsko zvezo Slovenije tekmo ocenila kapetanka Pia Pren.

Na prvenstvu v Južni Koreji ob gostiteljici igrajo še Slovenija, Italija, Kazahstan, Poljska in Velika Britanija. V višji rang tekmovanja bo napredovala zmagovalka prvenstva, v nižjega pa nazadovala zadnjeuvrščena. Cilj Slovenk je obstanek v tem rangu tekmovanja.

Za zdaj risinjam kaže dobro, s tremi točkami so na četrtem mestu, po obračunu z gostiteljicami pa jih do konca prvenstva čakata še tekmi z močnimi Italijankami v soboto ter Britankami v nedeljo.

Ponedeljek, 17. april
Slovenija : Poljska  0:2 (0:0., 0:1, 0:1)
0:1 Brzezinska (Onyschenko, Tomczo, 23.), 0:2 Onyschenko (Brzezinska, Tomczok, 43.)

Streli: SLO 18 (3,6,9); POL 52 (22,13,17)
Kazni: SLO 6 (0,2,4); POL 6 (2,4,0)

Postava Slovenije: Dukarič, Dovžan, Pren, Friš-Lorber, Confidenti, Porekar, Glavič, Nylaander, Pezdir, Blazinšek, Svetina, Biščak, Kraner, Pazlar, Breznik, Pršina, Lončar, Trobiš, Rejc, Miklavčič, Avsenek, Senegačnik; Selektor: Boštjan Kos

Velika Britanija : Kazahstan 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Južna Koreja : Italija 2:1 (0:0, 1:1, 0:0, 1:0) – po podaljšku

Torek, 18. april
Kazahstan : Slovenija 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
0:1 Confidenti (Pren, 4.), 0:2 Pren (PP1, Confidenti, Nylander, 46.), 1:2 Golotovina (Sayakhatkyzy, 46.)

Streli: SLO 36 (13,9,14); KAZ 57 (19,18,20)
Kazni: SLO 4 (0,2,2); KAZ 4 (2,0,2)

Postava Slovenije: Dukarič, Dovžan, Porekar, Glavič, Friš-Lorber, Pren, Confidenti, Svetina, Biščak, Nylaander, Pezdir, Blazinšek, Pršina, Lončar, Kraner, Pazlar, Breznik, Avsenek, Senegačnik, Trobiš, Rejc, Miklavčič,; Selektor: Boštjan Kos

Italija : Velika Britanija 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Poljska : Južna Koreja 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Četrtek, 20. april
Slovenija : Južna Koreja 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)
1:0 Pren (Friš Lorber, 6.), 1:1 Han (PP1, Park, 9.), 1:2 Lee (Kim, 28.), 1:3 Park (Lee, Im, 35.), 1:4 Lee (PP1, Park, Han, 48.), 2:4 Confidenti (PP1, Pren, 50.)

Streli: SLO 14 (3,3,8); J. KOR 44 (11,20,13)
Kazni: SLO 12 (2,4,6); J. KOR 4 (0,0,4)

Postava Slovenije: Dukarič, Dovžan, Porekar, Glavič, Friš-Lorber, Pren, Confidenti, Svetina, Biščak, Nylaander, Pezdir, Blazinšek, Pršina, Lončar, Kraner, Pazlar, Breznik, Avsenek, Senegačnik, Trobiš, Rejc, Miklavčič,; Selektor: Boštjan Kos

Poljska : Velika Britanija 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
Italija : Kazahstan 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)