Sobota, 9. 4. 2022, 22.06

2 leti

SP v hokeju za ženske, divizija I, skupina B, Katovice (8.−14. april), 2. dan

Slovenke izgubile z gostiteljicami in ostale brez kapetanke

risinje, slovenska ženska hokejska reprezentanca, Slovenija - Velika Britanija | Slovenke so na drugi tekmi prvenstva z 0:4 izgubile s Poljakinjami. | Foto Žiga Zupan/Sportida

Slovenke so na drugi tekmi prvenstva z 0:4 izgubile s Poljakinjami.

Slovenska ženska hokejska reprezentanca je po veliki petkovi zmagi, ko je s 3:1 premagala najvišje rangirano reprezentanco svetovnega prvenstva tretjega razreda (divizija I, skupina B) Italijo in s tem dosegla sploh prvo zmago v tem rangu, tokrat z 0:4 izgubila z gostiteljico Poljsko. Obračun je zaznamovala poškodba kapetanke Pie Pren, ki je po naletu obležala na ledu in morala v bolnišnico. Naslednja tekma Slovenke čaka v ponedeljek proti Kitajkam, ki so po dveh tekmah stoodstotne.

risinje, slovenska ženska hokejska reprezentanca, Slovenija - Velika Britanija
Sportal Slovenke za uvod v SP do zgodovinske zmage

Slovenska reprezentanca je leta 2019 drugič v zgodovini napredovala na svetovno prvenstvo tretjega razreda. Po dveh odpovedih zaradi covid-19 ga v teh dneh gostijo Katovice. Ob gostiteljicah Poljakinjah sodelujejo še reprezentance SlovenijeItalije, KazahstanaKitajske in Južne Koreje

Reprezentance na svetovni lestvici zasedajo mesta med 16. in 22., najnižje na lestvici je prav slovenska. Skoraj nobena varovanka slovenskega selektorja Acija Ferjaniča še ni igrala na prvenstvih te ravni, tako da je pred njimi zahteven izziv, a začele so ga izjemno, s presenetljivo zmago nad najvišje rangirano zasedbo na prvenstvu, Italijo.

Kapetanka Pia Pren je tekmo končala predčasno. | Foto: Ana Kovač Kapetanka Pia Pren je tekmo končala predčasno. Foto: Ana Kovač Danes so z 0:4 izgubile s Poljakinjami. V prvi tretjini so še držale stik s Poljakinjami, te pa so v drugi tretjini, in sicer v 31. minuti v razmaku vsega 24 sekund kronale premoč in dosegle dva zadetka. Pod prvega se je podpisala Wiktoria Sikorska, pod drugega pa Ewelina Czarnecka. Tik pred goloma je prišlo do poškodbe slovenske kapetanke Pie Pren. Ta je po naletu ene od poljskih hokejistk obležala na ledu in predčasno končala srečanje. Prenova je po naletu obiskala eno od katoviških zdravstevnih ustanov.

V zadnjem delu igre je najprej vodstvo povišala Ida Talanda v 43. minuti, končni izid pa je slabe tri minute pred koncem postavila Wiktoria Dziwok. Domačinke so prevladovale skozi celotno srečanje, razmerje strelov je bilo kar 57:20 v njihovo korist.

V nedeljo sledi prost dan, v ponedeljek se bodo Slovenke pomerile z vodilno Kitajsko, v torek z Južno Korejo, za konec pa v četrtek s Kazahstanom.

V višji rang tekmovanja bo napredovala zmagovalna ekipa, zadnjeuvrščena pa bo izpadla v nižji razred.

SP v hokeju, divizija I, skupina B, Katovice (8.−14. april), 2.dan

Sobota, 9. april
 Poljska : Slovenija 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
1:0 Sikorska (Lapies, Wieczorek, 31.), 2:0 Czarnecka (Zielinska, Pozniewska, 31.), 3:0 Talanda (Sikorska, 43.), 4:0 Dziwok (Strzelecka, 58.)

Južna Koreja : Kazahstan 1:5 (0:2, 0:3, 0:1)

Slovenija : Italija 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
1:0 S. Confidenti (Pren, 2.), 2:0 Pren (S. Confidenti, 5.), 2:1 Mattivi (35.), 3:1 S. Confidenti (Pren, 53.)

Postava Slovenije: Dukarič P., Dovžan, Lončar, Porekar, Confidenti, Pren, Blazinšek, Svetina, Glavič, Pršina, Nylaander, Dukarič E., Biščak, Bizjak, Breznik, Pazlar, Pezdir, Friš Lorber; Selektor: Franc “Aci” Ferjanič

Kitajska : Južna Koreja 5:0 (1:0, 1:0, 3:0)
Kazahstan : Poljska 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)

Slovenska reprezentanca za SP divizije I, skupine B, Katovice

Vratarki: Pia    Dukarič    (Yale University, ZDA), Nuša    Dovžan  (HK Triglav Kranj)
Branilke: Katja    Biščak    (HK SŽ Olimpija), Maja    Bizjak    (HK SŽ Olimpija), Deja    Glavič    (HK Triglav Kranj), Nina    Lončar    (HK SŽ Olimpija), Nuša    Porekar   (DEC Devils Graz, Aut), Tamara    Svetina   (HK Triglav Kranj)
Napadalke: Julija    Blazinšek    (Södertälje SK, Šve), Tamara    Breznik    (HK SŽ Olimpija), Sara    Confidenti  (KMH Budapest; Mad), Eva    Dukarič   (HK SŽ Olimpija), Tineja Friš Lorber (HDK Maribor / DEC Devils Graz/Aut), Arwen    Nylaander (HDK Maribor), Urša Pazlar (HK SŽ Olimpija), Gaja    Pezdir  (Södertälje SK, Šve),  Pia    Pren (Södertälje SK, Šve), Ana    Pršina (EC Devils Graz, Aut)

Glavni tremer: Franc "Aci" Ferjanič
Trener: Boštjan Kos
Trener vratark: Aleš Sila
Fizioterapevtka: Katja Slemnik
Tehnični vodja: Bojan Čampa
Vodja reprezentance: Barbara Kavčič
Tiskovni predstavnik: Rok Srakar