22.09

Slovan Bratislava liga KHL Žiga Jeglič Rok Tičar Medveščak Zagreb

Torek, 25. 11. 2014, 22.09

Slovan streljal prazne naboje, medvedi izgubili po preobratu

Moštvo Slovencev Roka Tičarja in Žige Jegliča je na domačem terenu tretjič zapored izgubilo. Čeprav so Slovaki dodobra nastreljali Ruse, so izgubili z 0:2. Medveščak je s 3:4 klonil v podaljšku.

Pri šesti ekipi zahoda Vitjazu iz Podolska je blestel vratar Harri Sateri, ki je zaustavil vseh 37 poskusov gostiteljev. Na drugi strani so gostje poskušali le 17-krat in bili dvakrat uspešni. V 30. minuti je Vitjaz v vodstvo popeljal Dmitrij Tsjganov, v 60. minuti, ko so Slovanovci poskušali brez vratarja, pa je končni izid postavil Maksim Afinogenov. Rok Tičar je na ledu preživel malce manj kot 16 minut, sprožil dva strela in dobil šest od 14 sodniških metov. Žiga Jeglič je igral dobrih 14 minut in pol, enkrat ustrelil in bil uspešen pri enem od dveh sodniških metov. Bratislava po novem porazu zaseda predzadnje, 13. mesto zahodne konference.

Tudi zagrebški Medveščak je izgubil, a je osvojil vsaj točko. Hrvaško moštvo je proti Lokomotivi Jaroslavl v 39. minuti vodilo s 3:1, nato pa gostom dopustilo preobrat in zmago v podaljšku. Za Medveščak, ki se oklepa devetega mesta zahoda, tudi tokrat ni zaigral Marcel Rodman.

Slovan bo novo tekmo odigral v soboto, ko bodo gostili Atlant Mitiši, Medveščak pa bo takrat gostoval pri Dinamu iz Minska.