11.25

slovenska hokejska reprezentanca Avstrija Južna Koreja Nik Zupančič

Sobota, 7. 11. 2015, 11.25

Risi opraskali še Južno Korejo in zanesljivo osvojili turnir

Slovenski hokejisti so turnir v Katovicah končali na prvem mestu brez poraza. Po zmagah nad Poljsko in Avstrijo so na kolena spravili še Južno Korejo (4:1).

Varovanci Nika Zupančiča so prvo reprezentančno akcijo na prizorišču prihodnjega svetovnega prvenstva divizije I v Katovicah, kjer se bodo aprila v družbi tokratnih sodelujočih ter Japonske in Italije bojevali za elito, opravili z odliko. Potem ko so premagali gostitelje in severne sosede so premoč pokazali tudi proti Južni Koreji, ki pred olimpijskimi igrami v Pjongčangu priključuje naturalizirane hokejiste, in zanesljivo osvojili prvo mesto.

Na obračunu z azijsko reprezentanco jih je v 12. minuti v vodstvo popeljal David Rodman, v 26. pa je po podaji Sabahudina Kovačevića in Jurija Repeta Žiga Jeglič zabil svoj tretji zadetek na turnirju. Južni Korejci so tri minute zatem znižali izid in kljub slovenski prevladi v zadnjem delu (razmerje strelov 14:6) za zgolj zadetek zaostajali vse do 51. minute, ko je svojo palico dobro nastavil Miha Pesjak. Zmago je v zadnji minuti v igri z dvema igralcema več potrdil Jurij Repe.

V slovenskih vratih sta si delo razdelila Robert Kristan, ki je zaustavil 12 od 13 strelov, in Luka Gračnar, ki je mrežo ohranil nedotaknjeno prav ob vseh 11 strelih nasprotnikov.

Na drugem mestu so turnir končali Avstrijci, ki so s 4:2 premagali tretje Poljake, na zadnjem so brez zmage končali Južni Korejci.