7 let, 12 mesecev

Jan Muršak CSKA Moskva liga KHL Medveščak Zagreb Sibir Novosibirsk

Četrtek, 23. 10. 2014, 20.40

Radulov "nameril" v podaljšku, Medveščak ugnal Sibir

Moskovčani so do zmage s 3:2 na gostovanju pri Severstalu iz Čerepovca prišli po zadetku Aleksandra Radulova v podaljšku. Medvšečak z 2:0 uspešnejši od Sibira, Slovan bo na delu v četrtek.

Po porazu proti prvakom Magnitogorska so Jan Muršak in soigralci v torek slavili pri sedmi ekipi vzhoda Severstalu, kjer so v 54. minuti zaostajali z 1:2, nato prek Nikolaja Prohorkina izsilili podaljšek in ga z uspešno izvedenim strelom kapetana Aleksandra Radulova odločili že po dobre pol minute. Slovenski napadalec je igral 14 minut in 20 sekund, sprožil tri strele in bil uspešen pri vseh treh sodniških metih. Nova tekma drugo moštvo lige – za vodilnim SKA Sankt Peterburg zaostaja šest točk – čaka v četrtek, nasprotnik bo v zadnjem času dobro razpoloženi Nižni Novgorod. Takrat bo na ledu tudi Slovan Bratislava (Žiga Jeglič, Rok Tičar), na Slovaškem se bodo oglasili hokejisti Sibira. Medveščak – v torek je z 2:0 premagal prav Sibir, Marcela Rodmana ni bilo v kadru – pa bo v akciji že danes, ko v domači dvorani pričakuje Metallurg Novokuzneck.