Sobota, 9. 3. 2019, 7.33

Liga NHL, 8. marec

Aktualni prvaki lige NHL dosegli še šesto zaporedno zmago

Aleksander Ovečkin | Foto Reuters

Washington Capitals, branilci naslova prvaka v hokejski ligi NHL, so v naletu, saj so v noči na soboto na domačem ledu premagali New Jersey Devils s 3:0 in dosegli še šesto zaporedno zmago. Devils so doživeli še peti zaporedni poraz.

Braden Holtby, vratar Washington Capitals, je bil eden najzaslužnejših za zmago domače ekipe, potem ko je ubranil 25 strelov na gol. Prvi zadetek na tekmi je dosegel Andre Burakovsky. Ta je dosegel gol že v tretji minuti prve tretjine, nato pa sta v zadnji tretjini v polno zadela še Nicklas Backstrom in Lars Eller.

Aleksander Ovečkin in druščina iz Washingtona v vzhodni konferenci lige NHL zasedata visoko četrto mesto in proti koncu rednega dela tekmovanja prihajata v vse boljšo formo. Devils so 14. v konferenci in z vsako izgubljeno tekmo vse dlje od uvrstitve v končnico.

Anaheim Ducks so Montrealu natresli osem golov. | Foto: Guliverimage/Getty Images Anaheim Ducks so Montrealu natresli osem golov. Foto: Guliverimage/Getty Images

V noči na soboto so igrali še tri tekme. Florida Panthers so doma visoko premagali Minnesoto s 6:2. Pravo točo golov smo lahko videli na preostalih dveh tekmah. Tekma med Carolino Hurricanes in Winnipeg Jets se je končala z izidom 1:8. Kopitarjevi mestni tekmeci Anaheim Ducks so doma premagali Montreal Canadiens z 8:2.

Liga NHL, 8. marec:

Lestvici:

Sportal Branilci naslova Stanleyjevega pokala slavili v mestu bratovske ljubezni