Sobota, 24. 8. 2019, 17.43

poletna hokejska liga rudi hiti, 21.-24. avgust, maribor

Ograjenškovi vodili, tekma predčasno končana

ledna dvorana maribor | Foto Vid Ponikvar

Maribor je zadnje dni gostil pripravljalne tekme v okviru poletne hokejske lige Rudi Hiti, na kateri so sodelovali štirje klubi – norveški Stavanger Oilers, avstrijska EC Panaceo VSV in Graz 99ers ter madžarski UTE Budapest. Lanski polfinalist norveškega prvenstva Stavanger (njegov član je branilec Tine Klofutar), ki je bil na delu trikrat, je po sredinem porazu z Beljakom (1:2) in petkovi visoki zmagi (10:1) nad UTE slovenskega napadalca Erica Panceta v soboto palice prekrižal še z Gradcem napadalca Kena Ograjenška. Avstrijci so po prvi tretjini vodili s 3:1, tekmo so nato zaradi luknje v bližini vratarjevega prostora predčasno končali.

HDD Jesenice HK Olimpija
Sportal Olimpija z zmago na derbiju do finala z Beljakom

Poletna hokejska liga Rudi Hiti, Maribor

Sreda, 21. avgust
Stavanger Oilers : EC Panaceo VSV 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Petek, 23. avgust
Satvanger Oilers : Ute Budapest 10:1 (3:0, 3:0, 4:1)

Sobota, 24. avgust
Graz 99ers : Stavanger Oilers 3:1*

*tekmo so po prvi tretjini (vodstvo Gradca 3:1) prekinili zaradi luknje v vratarjevem prostoru