Torek, 28. 9. 2021, 8.44

NHL, pripravljalne tekme

Pittsburgh na prvi tekmi praznih rok, Drozg igral slabih deset minut

Jan Drozg | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Hokejski klubi v severnoameriški ligi NHL so že začeli igrati pripravljalne tekme za sezono 2021/22. Pittsburgh je na uvodni tekmi v svoji PPG Paints Areni klonil proti Columbusu z 0:3, v kadru petkratnih zmagovalcev Stanleyjevega pokala pa je bil tudi slovenski reprezentant Jan Drozg.

Dvaindvajsetletni Mariborčan, ki je v minuli sezoni igral v ligi AHL za razvojno ekipo Pittsburgha Wilkes-Barre/Scranton Penguin, je na današnji tekmi igral slabih deset minut. Za goste je v prvi tretjini zadel Jegor Čimahov, v tretji tretjini pa Adam Boqvist in Emil Bemstrom.

V noči na torek so bili dejavni tudi kralji iz Los Angelesa. Slovenski as Anže Kopitar ni bil v kadru kalifornijske zasedbe v Glendalu, kjer je domača Arizona zmagala z 2:1. Gostujoča zasedba je povedla z golom Seana Walkerja, za domačo pa sta zadela Loui Eriksson in Dylan Guenther.