12.35

HDD Olimpija HDD Sij Acroni Jesenice državno prvenstvo

Sobota, 11. 4. 2015, 12.35

Olimpija uresničila napovedi in na Jesenicah izenačila serijo za prvaka

Potem ko so zmaji na prvi finalni tekmi DP v četrtek doma izgubili z 1:3, so na drugi tekmi v lepo napolnjeni Podmežakli s 3:1 premagali Jeseničane in serijo izenačili.

Kot prvi so nasprotnikovo mrežo zatresli Ljubljančani, v 7. minuti je bil uspešen Tom Zanoški, a veselje zmajev ni trajalo prav dolgo, saj so domači hokejisti pred več kot 2.500 bučnimi navijači izenačili že v naslednjem napadu. Za veselje Gorenjcev je poskrbel strelec prvega zadetka s četrtkove tekme Marjan Mafreda. Pot do uresničitve Olimpijinega cilja, da na Jesenicah serijo izenači, sta v drugi tretjini tlakovala Anže Ropret, ki je zadel v 22. minuti, in Matic Podlipnik, ki je v 31. minuti zadel za 3:1. To sta bila tudi zadnja zadetka, ki so ju gledalci videli na drugem obračunu za prvaka.

Tretja tekma v seriji, v kateri igrajo na tri zmage, bo na sporedu v ponedeljek v ljubljanskem Tivoliju, četrta pa v sredo v Podmežakli, kjer bo isti dan proti Japoncem igrala tudi slovenska reprezentanca.