Thermometer Blue 0

HDD Olimpija liga EBEL Bolzano Žiga Pance Aleš Kranjc Sabahudin Kovačević Miha Verlič Luka Gračnar

Nedelja, 20. 12. 2015, 9.54

Olimpija presekala niz 11 zaporednih porazov

Hokejisti Olimpije so po več kot mesecu dni prišli do zmage v ligi EBEL, potem ko so doma po kazenskih strelih ugnali Bolzano.

V ljubljanski tabor sta se po poškodbi vrnila branilec Andrej Tavželj in napadalec Matej Hočevar, ki sta na obračunu z italijanskim moštvom v 45. minuti zrežirala izenačujoči zadetek, medtem ko poškodovani branilec David Planko še ni bil pripravljen za igro. Po rednem delu je bil rezultat izenačen (1:1), tako da je sledil podaljšek, v katerem so imeli gostje na voljo celo kazenski strel, a ga niso izkoristili. Zmagovalca je odločila loterija, v kateri je, tudi z nekaj sreče, dvakrat zadel Jure Sotlar, ki je bil ob znova razpoloženem vratarju Olivieru Royu na koncu junak domače zmage.

Zmaji so tako še drugič v sezoni premagali Bolzano ter prekinili niz 11 zaporednih porazov in tekem brez točk, naslednja tekma jih čaka v soboto, ko bodo gostovali pri Znojmu.

Beljačani z Žigo Pancetom in Miho Verličem so doma ulovil četrto zaporedno zmago, k slavju s 3:0 nad Sapo Fehervar je Pance prispeval zadetek. Gradec Sabahudina Kovačevića (podaja za 5:1) in Aleša Kranjca (podaja za 1:0), za katerega je že zaigral še pred dnevi član Olimpije Kristof Reinthaler (podaja za 3:1), je v gosteh s 6:1 ugnal Innsbruck, Salzburg vratarja Luke Gračnarja (obranil je 29 od 30 strelov) je Dunaj doma premagal s 4:1.

KAC je po kazenskih strelih doma izgubil z vodilnim Linzem, Dornbirn pa prav tako po loteriji z Znojmom.