16.10

Anže Kopitar Anže Kopitar Jan Muršak Los Angeles Kings Detroit Red Wings liga NHL

Sobota, 17. 3. 2012, 16.10

Nov gol Kopitarja, četrta zmaga zapored

Anže Kopitar je s 23. golom načel gol Nashville Predators, njegovi soigralci so v zadnji tretjini dokončali posel in Los Angeles Kings so dve točki v boju za končnico dosgeli z izidom 4:2.

"Kralji" v odločilnih trenutkih boja za končnico letošnjega prvenstva nadaljujejo z vrhunskimi predstavami. Los Angeles Kings so se z zmago nad Nashville Predators (4:2), ki na lestvici zahodne konference zasedajo štiri mesta više, premaknili na deveto mesto, a imajo z 82 točkami enak izkupiček kot San Jose Sharks mesto pred njimi. Anže Kopitar je streljal tikrat in dosegel prvi gol na tekmi. Medtem ima Jan Muršak z Detroit Red Wings končnico tako rekoč že zagotovljeno. Na četrtem mestu zahoda imajo 92 točk. V noči na nedeljo so sicer v podaljšku izgubili proti Sharks z 2:3. Muršak je igral osem minut in enkrat streljal na tekmečev gol.

Prvi zadetek na tekmi v dvorani Staples center je v osmi minuti dosegel Anže Kopitar, ki se je tako med strelce vpisal še na tretji zaporedni tekmi. Kopitar je zadel že 23. gol v tej zimi, skupno pa je zbral 62 točk, kar ga uvršča na 22. mesto po točkovnem izkupičku. Najboljši strelec Los Angelesa si 62 točk sicer deli še s štirimi hokejisti. V 34. minuti je izid poravnal Martin Erat, nato pa je sledila odločilna tretja tretjina, v kateri so kralji zabili kar trikrat. Med 49. in 57. minuto so vratarja Nashvilla zatresli Dustin Penner, Dwight King in Kyle Clifford. Končni izid 2:4 je postavil Mike Fisher dobri dve minuti pred koncem. Tudi strelsko je bila tehtnica na tekmi nagnjena v korist kraljev, ki so strelski obračun dobili s 27:21.

"To je bila res velika in zelo pomembna tekma za nas. Naši tekmeci v boju za končnico so zmagovali, tako da smo se jim morali priti tem pridružiti. S to tekmo smo prestali zrelostni izpit, kajti zmogli smo se zbrati v pravem trenutku in izid odločilnih trenutkih obrniti v našo korist," je bil nad predstavo navdušen Kopitarjev soigralec Dustin Penner.

Liga NHL, 17. marec:

New Jersey Devils : Pittsburgh Penguins 2:5 Greene, Sykora; Neal, Dupuis, Cooke 2, Malkin

Boston Bruins : Philadelphia Flyers 3:2** Kelly, Seguin; Read, Voracek

Minnesota Wild : Carolina Hurricanes 3:5 Brodziak, Johnson, Christiensen; Bowman 2, Sutter, Brent, Larose

Montreal Canadiens : New York Islanders 2:3** Palushaj, Leblanc; Streit, Nielsen

New York Rangers : Colorado Avalanche 1:3 Zuccarello; Hunwick, Landeskog, Stastny

Ottawa Senators : Toronto Maple Leafs 1:3 Greening; Connoly, Kessel, Phaeuf

Tampa Bay Lightning : St. Louis Blues 1:3 Mikkelson; Berglund, Schwartz, Perron

Florida Panthers : Buffalo Sabres 3:2** Samuelsson, Madden; Ennis, Roy

Vancouver Canucks : Columbus Blue Jackets 4:3 Booth, Sedin 2, Edler; Prospal, Johnson, Wisniewski

San Jose Sharks : Detroit Red Wings 3:2* Pavelski, Havlat 2; Dacjuk, Filppula

Los Angeles Kings : Nashville Predators 4:2 Kopitar, Penner, King, Clifford; Erat, Fisher