21.02

hokej liga NHL Tampa Bay Lightning

Petek, 9. 1. 2015, 21.02

Naftarji presenetili Chicago, Tavares junak Otočanov

Zadnje moštvo lige Edmonton je s 5:2 premagalo Chicago, vodilno moštvo vzhoda pa je le stežka preskočilo predzadnji Buffalo. New York Islanders po zaslugi Johna Tavaresa v podaljšku ugnalo Hudiče.

Najbolj vroče je bilo v New Jerseyju, kjer je kapetan Islandersov poskrbel, da je zmaga odšla v New York. John Tavares je najprej v 54. Minuti izenačil na 2:2, v četrti minuti podaljška pa zadel za zmago. Tesno je bilo tudi med vodilnim moštvom vzhoda Tampo, ki je zadnjeuvrščeno ekipo vzhoda Buffalo premagala z 2:1. Tudi Tampo je rešil kapetan, in sicer je Steven Stamkos dve točki priboril v 55. minuti. Prava goleada se je odvila v Kanadi, kjer so domača plamena s 5:6 klonila proti floridskim panterjem.

Manj napeto je bilo v drugem kanadskem mestu, kjer je zadnjeuvrščeni Edmonton s 5:2 odpravil Chicago, pri katerem se je med strelci znašel le Brandon Saad. Prva zvezda Naftarjev je bil z zadetkom in dvema podajama Derek Roy. Z istim rezultatom je Toronto premagal Columbus, za Kanadčane je bila to prva zmaga pod vodstvom začasnega trenerja Petra Horachka.