21.31

Jan Muršak CSKA Moskva Soči

Ponedeljek, 2. 3. 2015, 21.31

Muršak in druščina sta si priigrala zaključni plošček

Moskovski CSKA je dobil tudi tretjo tekmo konferenčnega četrtfinala. Najprepričljivejše moštvo rednega dela, ki si polfinalne lahko zagotovi že v torek, je v olimpijskem mestu slavilo z 2:1.

Moskovčani so bili po dveh domačih zmagah nad Sočijem v konferenčnem četrtfinalu, v katerem igrajo na štiri zmage, v ponedeljek na terenu kluba iz mesta, kjer so lani priredili olimpijske igre. In bili tudi tam uspešni. Bilo je tesno, a Jan Muršak in soigralci so si priigrali zmago z 2:1, z njo pa tudi zaključni plošček za konferenčni polfinale.

Obračun se je tokrat začel po željah gostiteljev, ki so prek Mikhaila Anisina povedli že v peti minuti. CSKA je izenačenje ujel šele tik pred iztekom druge tretjine, ko je bil uspešen najučinkovitejši mož rednega dela Aleksander Radulov, zmago pa mu je v 58. minuti priboril Jevgenij Korotkin.

Slovenski napadalec je v malce manj kot 16 minutah streljal štirikrat (hokejisti CSKA so sprožili 37 strelov, hokejisti Sočija pa 22) in dobil štiri od petih sodniških metov.

Četrto in morda zadnjo tekmo konferenčnega četrtfinala bodo člani CSKA pri Sočiju odigrali v torek.