7 let, 12 mesecev

risi svetovno prvenstvo

Sobota, 15. 12. 2012, 11.10

Mladi Slovenci s tretjim porazom, Norveška med elito

Slovenska hokejska reprezentanca do 20 let je na svetovnem prvenstvu divizije I v francoskem Amiensu v tekmi zadnjega kroga izgubila z Norveško z 1:5.

Slovenija je tako SP končala na 4. mestu, zbrala pet točk za zmago, zmago po kazenskih strelih in tri poraze ter si zagotovila nastope v tej konkurenci tudi za naslednjo sezono.

Na sobotni tekmi je Norveška potrdila premoč na prvenstvu (zbrala je 14 od 15 možnih točk), čeprav so bili Slovenci dokaj enakovreden tekmec vse do zadnje tretjine. V 40. minuti je Luka Kalan ob številčni prednosti še izenačil na 1:1, a kaj, ko so Norvežani že 15 sekund zatem spet vodili, gol tik pred koncem tretjine pa je spodrezal krila Slovencem, ki so v zadnji tretjini dobili še tri gole. Spet pa se je izkazal vratar Luka Gračnar, saj je kljub petim golom zbral kar 51 obramb.

V prejšnjih štirih nastopih je Slovenija po kazenskih strelih premagala Avstrijo s 4:3, bila s 5:0 boljša od Francozov, izgubila pa še proti Belorusiji z 0:2 in z Dansko s 3:4.