Thermometer Blue 0,30

Nashville Predators Anaheim Ducks St. Louis Blues Chicago Blackhawks NHL hokej

Torek, 26. 4. 2016, 7.27

Branilci naslova poklapani končali sezono: "Veliko razočaranje"

V konferenčni polfinale hokejske lige NHL so se uvrstili hokejisti St. Louisa, ki so v odločilni tekmi premagali prvake iz Chicaga. Nashville je dvoboju z Anaheimom izsilil sedmo tekmo.

St. Louis je v prvem delu povedel z goloma Jorija Lehtere (1.) in Coltona Parayke (14.), Marian Hossa (19.) v prvi tretjini in Andrew Shaw (24.) ob igralcu več na ledu v drugi tretjini pa sta poskrbela za izenačenje. Po golu Brouwerja, ki je v končnici zadel prvič po maju 2013, je sledil nalet Chicaga. Brian Elliott v vratih St. Louisa je za napadalce ostal nerešljiva uganka in svojo ekipo po štirih letih suše pripeljal v drugi krog odločilnega dela prvenstva, kjer se bodo pomerili z Dallasom.

Najgrši, a najpomembnejši

"To je bil najgrši zadetek, kar sem jih kdaj dosegel, a hkrati je prišel ob najpomembnejšem času. Po tekmi sem se šalil, da bi kar končal kariero, če mi ploščka ne bi uspelo spraviti v mrežo," se je smejalo Brouwerju, ki mu je v tretjem poskusu po odbitkih le uspelo zadeti, trener zmagovalcev Ken Hitchcock pa je dodal: "Vsaka tekma v tej seriji je bila nabita s čustvi, prav na vsaki se je zdelo, da gre za biti ali ne biti. Bilo je zabavno voditi, igrati in sestavljati strategijo. Zelo zabavno."

Prav nič zabavno pa ni bilo v taboru Chicaga. "Težek konec sezon. Imeli smo popolno postavitev, nato pa naredili nekaj, česar ne bi smeli in česar naša igra ne pozna. Oni so to izkoristili, zadeli in končali serijo. Veliko razočaranje zame. To je bila šele prva serija, a zdelo se je, da igramo konferenčni finale," razočaranja ni skrival trener lanskih prvakov Joel Quenneville.

Odločilni zadetek Troya Brouwerja:

Predatorji izsilili sedmo tekmo

V drugi tekmi večera so igralci Nashville Predators ugnali Anaheim Ducks s 3:1 in izsilili odločilno sedmo tekmo 1. kroga končnice. Ta bo v noči na četrtek v Anaheimu, s čimer se bo končal prvi krogu drugega dela tekmovanja. Mattias Ekholm (29.) in James Neal (38.) v drugi ter Shea Weber (60.) v tretji tretjini so zadeli za Nashville, s 26 obrambami pa je v golu blestel tudi Pekka Rinne. Častni gol za Anaheim je v 40. minuti dosegel Ryan Kesler.