Dallas Stars Tampa Bay Lightning Stanleyjev pokal finale liga NHL

Liga NHL, finale, 26. september

Dallas po drami ostaja v igri za naslov

Dallas Stars | Dallas ostaja v igri za naslov. | Foto Getty Images

Dallas ostaja v igri za naslov.

Noč na nedeljo še ni prinesla letošnjega prvaka hokejske lige NHL. Hokejisti Dallas Stars so namreč na peti tekmi finala po dveh podaljških strli Tampo Bay Lightning in izid v zmagah znižali na 2:3. Junak tekme je bil Corey Perry z golom na polovici drugega dodatnega dela igre.

Kanadčan Perry je že v prvi tretjini poskrbel za vodstvo Teksačanov (18.), Čeh Ondrej Palat (25.) in Rus Mihail Sergačev (44.) pa sta poskrbela za preobrat in nasmeh na obrazih igralcev Tampe. Zvezde iz Dallasa je v igri za Stanleyjev pokal obdržal Joe Pavelski z golom v 54. minuti, za uspeh pa je kot že zapisano poskrbel Perry.

V podaljšku je bila nevarnejša in agresivnejša Tampa, a napadalci niso našli načina, da bi ugnali izrednega ruskega vratarja Antona Hudobina. Izkušeni 35-letnik je skupaj zbral kar neverjetnih 39 obramb, devet več kot njegov rojak Andrej Vasilevskij v vratih ekipe iz Floride. Kljub temu je finalu in boju za prvi nov naslov po letu 2004 bližja Tampa, ki za veliki finale potrebuje še eno zmago. Tudi Dallas je v zgodovini kluba osvojil le en Stanleyjev pokal, leta 2004.

"Nismo še pripravljeni za pot domov. Nadaljujemo z borbo in to nas je pripeljalo korak bližje, a pot do želenega cilja je še dolga," je načrte za naprej po tekmi opisal Pavelski.

Šesta tekma bo v noči na torek (2:00 po srednjeevropskem času).