Chicago Blackhawks Pittsburgh Penguins liga NHL

Petek, 4. 10. 2019, 6.15

liga NHL, 4. oktober3

Na osmih tekmah videli skoraj 50 zadetkov #video

Boston Bruins | Hokejisti Bostona so po hudem boju osvojili Dallas. | Foto Reuters

Hokejisti Bostona so po hudem boju osvojili Dallas.

Drugi tekmovalni večer v ligi NHL smo na osmih tekmah videli 49 zadetkov, kar je v povprečju več kot šest na vsaki tekmi. Še najmanj jih je bilo na tekmi v Dallasu, kjer smo po hudem boju videli zmago (2:1) kosmatincev iz Bostona. Los Angeles Kings, moštvo edinega Slovenca v ligi NHL Anžeta Kopitarja, bo novo sezono začelo v noči na nedeljo proti Edmontonu.

st. louis
Sportal Začela se je nova sezona NHL, prvaki po vodstvu dopustili preobrat

Brett Ritchie se je proti svoji nekdanji ekipi Dallasu, pri zvezdah je preživel svojih prvih pet sezon v ligi NHL, vpisal med strelce. Novi napadalec Bostona je zadel že po malo več kot minuti igre.

Danton Heinen je v uvodni tretjini povišal vodstvo gostov na 2:0 z igralcem več, vratar Tuukka Rask pa je zbral 28 obramb.

V drugi tretjini so morali nekdanjega soigralca Ritchieja, Romana Polaka na nosilih odnesti z ledu, saj se je branilec Dallasa z glavo grdo zaletel v ogrado. Njegova poškodba je za skoraj deset minut prekinila tekmo. Iz tabora zvezd so sporočili, da je še v bolnišnici.

Romana Polaka so na nosilih odpeljali z ledene ploskve:

Edini zadetek za domače je manj kot minuto po poškodbi soigralca dosegel Roope Hintz.

V petek zvečer po slovenskem času bodo sezono odprli tudi hokejisti Chicago Blackhawks in Philadelphia Flyers, ki se bodo udarili v Evropi, natančneje v Pragi. Dan pred obračunom si je trening NHL ekip na Češkem ogledalo več tisoč ljubiteljev hokeja. Velike pozornosti je bil deležen napadalec letalcev, Čeh Jakub Voraček.