liga NHL St. Louis Blues Washington Capitals

Četrtek, 3. 10. 2019, 7.32

Liga NHL, 2. oktober

Začela se je nova sezona NHL, prvaki po vodstvu dopustili preobrat

st. louis | Branilci naslova v ligi NHL, St. Louis Blues, so novo sezono začeli s porazom proti Washingtonu, prvaku iz leta 2018.  | Foto Getty Images

Ponoči se je s štirimi obračuni začela nova sezona severnoameriške hokejske lige NHL. Posebna čast je doletela aktualne prvake St. Louis Blues, ki so pred začetkom tekme pod strop domače dvorane Enterprise Center dvignili prapor z napisom "Prvaki sezone 2018/19" in domačim gledalcem znova pokazali Stanleyjev pokal ter z njim opravili častni krog po dvorani. Čeprav so proti moštvu Washington Capitals hitro povedli z 2:0, so na koncu po podaljšku izgubili z 2:3.

Pred začetkom prve tekme v novi sezoni so pod strop domače dvorane moštva St. Louis dvignili prapor z napisom "Prvaki sezone 2018/19" in domačim gledalcem znova pokazali Stanleyjev pokal. | Foto: Reuters Pred začetkom prve tekme v novi sezoni so pod strop domače dvorane moštva St. Louis dvignili prapor z napisom "Prvaki sezone 2018/19" in domačim gledalcem znova pokazali Stanleyjev pokal. Foto: Reuters

Sportal Noro poletje Stanleyjevega pokala #foto

Uvodni gol so domači, moštvo St. Louis, ki je v prejšnji sezoni prvič v zgodovini prišlo do končne zmage (Boston Bruins so v finalu premagali na odločilni sedmi tekmi), dosegli že po 53 sekundah igre, na 2:0 pa so povišali v nadaljevanju prve tretjine.

Vrana do zmagovitega zadetka

Gostje iz Washingtona, prvaki lige NHL 2018, so prvič zadeli v 16. minuti, na 2:2 pa so izenačili v drugi polovici druge tretjine. V zadnjih dvajsetih minutah gledalci niso videli golov, zmagoviti zadetek za zmago gostov pa je v podaljšku dosegel Jakub Vrana.

Jakub Vrana je zadel za zmago Washingtona s 3:2.  | Foto: Getty Images Jakub Vrana je zadel za zmago Washingtona s 3:2. Foto: Getty Images

Uvodni večer so bile na sporedu štiri tekme. Prvi zadetek v sezoni je že po 24 sekundah dvoboja med Ottawo Senators in Toronto Meaple Leafs dosegel Brady Tkachuk. Kanadski dvoboj je na koncu pripadel Torontu, ki je po zaslugi dveh zadetkov Austona Matthewsa slavil s 5:3.

V Las Vegasu so Golden Knights premagali San Jose Sharks s 4:1, Edmonton Oilers pa so z zadetkom Connorja McDavida za 3:2 doma ugnali Vancouver Canucks.

Slovenski as Anže Kopitar in njegovi soigralci iz moštva Los Angeles Kings bodo sezono začeli v noči na nedeljo, 6. oktobra na gostovanju v Edmontonu.