liga NHL, 3. krog končnice

Maratonska tekma osrečila Panterje s Floride

Florida Panthers | Hokejisti Floride so slavili po štirih podaljških. | Foto Guliverimage

Hokejisti Floride so slavili po štirih podaljških.

Hokejisti Florida Panthers so v končnici lige NHL šele po štirih podaljških dobili prvo tekmo finala vzhodne konference v Raleighu. Gostitelje, Carolina Hurricanes, so premagali s 3:2, junak večera pa je bil izkušeni Matthew Tkachuk, ki je gol za zmago Panterjev dosegel v 20. minuti četrtega podaljška. To je bila šesta najdaljša tekma v zgodovini.

Vegas NHL
Sportal Vegas izločil Kopitarjeve krvnike
Carolina Hurricanes
Sportal Carolina v finale vzhodne konference, Dallas do vodstva

Prvi dvoboj konferenčnega finala so bolje začeli domači hokejisti, ko je bil za prednost 1:0 uspešen Seth Jarvis z igralcem več na ledu. Druga tretjina je povsem pripadla gostom s Floride, uspešna sta bila Aleksander Barkov in Carter Verhaeghe.

V tretji četrtini pa je gostiteljem uspelo izenačiti, ko je Stefan Noesen spet izkoristil power play. Tekma se je prevesila v podaljšano igro, vendar ne prva ne druga ne tretja niso prinesle odločitve o zmagovalcu. Ta je bil znan šele tik pred koncem četrte podaljšane igre, ko je bil uspešen Tkachuk po podaji Sama Bennetta.

Tekma je bila pravzaprav bolj bitka vratarjev; Sergej Bobrovskij je za goste zbral 63 obramb, domači vratar Frederik Andersen pa 57.

To je bila šesta najdaljša tekma v zgodovini prvenstva NHL. Najdaljša tekma v zgodovini NHL je bila 24. marca 1936, ko so Detroit Red Wings premagali Montreal Maroons z 1:0 v šestem podaljšku.

Tudi druga tekma finala vzhoda bo v Severni Karolini v noči na nedeljo.