Anže Kopitar Anže Kopitar Los Angeles Kings liga NHL Sidney Crosby

Četrtek, 27. 2. 2020, 7.18

Liga NHL, 26. februar

Kopitar s Kralji doma presenetil Crosbyjeve Pingvine #video

Sidney Crosby - Anže Kopitar | Los Angeles Kings so pred domačimi navijači z 2:1 premagali Pingvine iz Pittsburgha. | Foto Reuters

Los Angeles Kings so pred domačimi navijači z 2:1 premagali Pingvine iz Pittsburgha.

Hokejisti Los Angeles Kings z Anžetom Kopitarjem na čelu so na domačem ledu z 2:1 premagali kanadskega superzvezdnika Sidneyja Crosbyja in njegove Pittsburgh Penguins. Za Pingvine, ki v vzhodni konferenci zasedajo četrto mesto, je to že četrti zaporedni poraz, za Kralje, ki so še vedno na dnu zahodne lestvice, pa nov žarek upanja.

Kralji so z zadetkom Blaka Lizotteja povedli v tretji minuti igre in ob koncu druge tretjine z zadetkom Trevorja Lewisa prednost povečali na 2:0.

Častni zadetek Pingvinov je v zadnji tretjini prispeval Bryan Rust, ki mu je edinemu uspelo premagati razpoloženega Calvina Petersena. Ta je zaustavil 35 strelov od 36.

Anže Kopitar je na ledu preživel 25 minut in v tem času na vrata Pittsburgha sprožil dva strela, a se na koncu ni vpisal med strelce ali podajalce. Hrušičan je tako ostal brez točk in pri skupno 56 v sezoni, kar ga uvršča na 37. mesto lestvice strelcev.

Tekmo je odločila predvsem odlična igra kraljev z igralcem manj in učinkovit "powerplay", s katerim so dosegli prvi gol. "Ko si dober v posebnih situacijah na ledu, velikokrat dobiš tekmo. Razen če je moštvo zelo slabo v igri pet na pet. Imeli smo le nekaj priložnosti z igralcem več, a smo eno izkoristili. Lepo je, da je otroški napad, če mu lahko tako rečem, dosegel zadetek. Tudi z igralcem manj smo bili danes odlični," je po obračunu dejal trener kraljev Todd McLellan.

Vrhunci obračuna med Los Angeles Kings in Pittsburgh Penguins:

Fleury zaklenil vrata v Las Vegasu

Najboljši med vsemi je letos Nemec Leon Draisaitl z 99 točkami, ki je imel priložnost, da doseže stotico, a je njegovo moštvo Edmonton Oilers ostalo praznih rok v Las Vegasu. Golden Knights so slavili s 3:0 in dosegli sedmo zaporedno zmago. Junak obračuna je bil kanadski veteran Marc-Andre Fleury, ki je zaustavil vseh 29 strelov.

Zlati vitezi so na vrhu pacifiške divizije, imajo štiri točke prednosti pred Vancouvrom.

Marc-Andre Fleury je zaustavil vseh 29 strelov. | Foto: Reuters Marc-Andre Fleury je zaustavil vseh 29 strelov. Foto: Reuters

Colorado znova drugi

Najbolj vroče je bilo v Coloradu, kjer so domači s 3:2 strli odpor Buffala. Odločilni zadetek je osem minut pred koncem dosegel J. T. Compher. Colorado je z zmago znova drugo najboljše moštvo zahodne konference z 81 točkami. Tri več ima le vodilni St. Louis.

Los Angeles Kings : Pittsburgh Penguins 2:1
(Anže Kopitar v 25 minutah ni dosegel točke)

Vegas Golden Knights : Edmonton Oilers 3:0

Colorado Avalanche : Buffalo Sabres 3:2

Sportal Jeseničani zaradi ukrepov ob koronavirusu občutili vzdušje pripravljalnih tekem