Liga NHL, 23. januar

Kopitar na tretje mesto po številu tekem za Los Angeles Kings

Anže Kopitar | Hokejisti Los Angeles Kings so izgubili pri St. Louis Blues. | Foto Guliverimage

Hokejisti Los Angeles Kings so izgubili pri St. Louis Blues.

Ekipa St. Louis Blues je v severnoameriški hokejski ligi NHL premagala Los Angeles Kings s 4:2, kapetan Kings Anže Kopitar je igral 24 minut in podal Dustinu Brownu za znižanje na 2:3 v 17. minuti druge tretjine. Hrušičan je sedaj tretji na večni lestvi svojega moštva po številu odigranih tekem v najmočnejši hokejski ligi na svetu.

To je bil za LA Kings še četrti poraz v sezoni. Do zdaj imajo na svojem računu le eno zmago. Anže Kopitar, najboljši slovenski hokejist, je na ledu preživel dobrih 24 minut in bil podajalec pri drugem golu kraljev, potem ko je v drugi tretjini v polno zadel Dustin Brown. Prvi gol za gostujočo ekipo je v prvi minuti druge tretjine zadel Adrian Kempe.

Pri St. Louis Blues so bili uspešni Torey Krug, Vince Dunn, David Perron in Jaden Schwartz.

Trenutno najboljši podajalec lige Anže Kopitar je po številu tekem, odigranih za LA Kings, sam na tretjem mestu. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Trenutno najboljši podajalec lige Anže Kopitar je po številu tekem, odigranih za LA Kings, sam na tretjem mestu. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko "Razume, kaj želimo"

Kopitar je z novo asistenco - sedmo na petih tekmah - vodilni podajalec lige v tej sezoni. "Je podaljšana roka strokovnega štaba na ledu. Razume, kaj želimo doseči, kaj pričakujemo, in to počne pravilno ves čas tekme. Njegova delovna etika, ne toliko besede, so tisto, ki potem prepriča tudi soigralce. To, kako dela in kako se odziva, to ga dela za vodjo te skupine. Veliko večerov računamo nanj, na njegov prispevek, in zato igra zelo veliko ... Moral bo dobiti čas tudi premor za počitek, morali pa bomo imeti še nekaj igralcev, da se dvignejo," je Kopitarjev delež opisal trener Todd McLellan.

Blues bodo ekipo iz Los Angelesa ponovno gostili v noči na ponedeljek po slovenskem času.

Kopitar je odigral 1.078 tekmo rednega dela za Kralje in tako prehitel Luca Robitailleja, pred njim sta le še zdajšnji soigralec Brown (1188) in Dave Taylor (1111).

Liga NHL, 23. januar:

St. Louis Blues : Los Angeles Kings 4:2
Krug, Dunn, Perron, Schwartz; Kempe, Brown (Anže Kopitar, podaja, igral je 24:06)

Columbus Blue Jackets : Tampa Bay Lightning 5:2

Boston Bruins : Philadelphia Flyers 6:1

Vancouver Canucks : Montreal Canadiens 2:5

Winnipeg Jets : Ottawa Senators 6:3

Lestvice (zmaga, poraz, po podaljšku/KS, razmerje dani/prejeti zadetki, točke)

Skupina Honda West:

1. Vegas          4   1    0   18:12     8
2. Minnesota      4   1    0   15:10     8
3. St Louis       3   1    1   14:17     7
4. Colorado       3   2    0   17:12     6
5. Arizona        2   2    1   17:18     5
6. Los Angeles    1   2    2   14:17     4
7. Anaheim        1   2    2    8:13     4
8. San Jose       2   3    0   14:18     4