Liga NHL, 20. november

Kopitar in Kralji agresivni, a za gol prekratki proti Carolini

LA Kings - Carolina Hurricanes | LA Kings so izgubili proti Carolina Hurricanes. | Foto Guliverimage

LA Kings so izgubili proti Carolina Hurricanes.

V hokejski ligi NHL so Anže Kopitar in njegovi soigralci iz moštva Los Angeles Kings zabeležili še tretji zaporedni poraz. V domači dvorani so se pomerili s Carolina Hurricanes in izgubili s 4:5. Kopitar je tokrat prispeval podajo.

Seth Jarvis je mrežo domačega čuvaja mreže Cala Petersona zatresel v tretji minuti prve tretjine, navijači LA Kings pa niso dolgo čakali na izenačenje. Za tega je v peti minuti poskrbel Blake Lizotte, a le deset sekund kasneje so spet vodili gostje, za kar je poskrbel Derek Stepan. Prva tretjina se je vseeno končala z neodločenim izidom 2:2, v 13. minuti je namreč Frederika Andersena, čuvaja mreže Caroline zatresel še Adrian Kempe, podajalec pri tem golu pa je bil tudi kapetan Anže Kopitar.

Kopitar je dobil buli v tretjini Caroline, plošček podal Alexandru Edlerju, ta pa Kempeju, ki je zadel za 2:2:

Tudi v drugi tretjini so prvi zadeli gostje, za vodstvo s 3:2 je zadel Sebastian Aho v 27. minuti, dobri dve minuti kasneje je še drugi gol na tekmi dosegel Kempe, Jesperi Kotkaniemi je v 31. minuti poskrbel za novo vodstvo Hurricanes, Brendan Lemieux pa v 38. za novo izenačenje. Po zadetku Čeha Martina Nečasa tik pred piskom sirene, so na drugi odmor gostje odšli s prednostjo 5:4.

V zadnji tretjini gola ni bilo, v zadnjih minutah so Kings napadli na vso moč, brez vratarja in s šestimi možmi na ledu, a ni pomagalo. Bili so veliko bolj agresivni od gostov, razmerje v strelih je bilo namreč 42:20 za domače, ki pa so se morali sprijazniti z novim porazom, devetim v tej sezoni.

Hurricanes so skočili na vrh vzhodne konference, LA je deveti na zahodu.

Liga NHL, 20. november:

Los Angeles Kings : Carolina Hurricanes 4:5 (2:2, 2:3, 0:0)
Anže Kopitar podaja za gol, 2 strela na gol, 2 naleta, 2 blokirana strela v 22:36 min.

Tampa Bay Lightning : New Jersey Devils 3:5

Florida Panthers : Minnesota Wild 5:4

Montreal Canadiens : Nashville Predators 6:3

New York Islanders : Calgary Flames 2:5

Philadelphia Flyers : Boston Bruins 2:5

Toronto Maple Leafs : Pittsburgh Penguins 0:2

Arizona Coyotes : Detroit Red Wings 2:1

Dallas Stars : St. Louis Blues 4:1